Významná žena z Trikolóry roznesla „lovce dezinformátorů“: Demagog, partička studentů napojená na Piráty, Kartousovi elfové, anonymní udavači. A Jourová...

05.01.2021 16:58 | Zprávy

ROZHOVOR Není to boj proti dezinformacím, je to boj proti svobodě slova. To vzkazuje zakládající členka hnutí Trikolóra a místopředsedkyně její středočeské organizace Natálie Vachatová všem, kteří si i v letošním roce chtějí postavit svou politiku či byznys na vyhledávání fake news a boji za svou ideologii. Například panu Bohumilu Kartousovi, hlavní tváří českých elfů, který nově získal lukrativní kšeft od pražského primátora Zdeňka Hřiba.

Významná žena z Trikolóry roznesla „lovce dezinformátorů“: Demagog, partička studentů napojená na Piráty, Kartousovi elfové, anonymní udavači. A Jourová...
Foto: repro Facebook
Popisek: Členka Trikolóry Natálie Vachatová

Premiér Andrej Babiš i předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček ve svých projevech k Novému roku vyzývali k tomu, abychom více naslouchali lidem, se kterými nesouhlasíme. Máte také pocit, že řadě lidí v této zemi se nechce nepříjemné věci poslouchat?

Řekněme si narovinu, že nepříjemné věci nechce poslouchat zpravidla nikdo. Volat po sjednocení rozdělené společnosti je správné, ale v tomto případě také dost pokrytecké. Když už tedy pánové zařadili do svých projevů výzvu k naslouchání těm, s nimiž nesouhlasíme, měli by jít příkladem a začít to dělat předně oni sami.

Máte pocit, že tato vláda ANO a ČSSD dělá pro podporu tolerance názorů a pestré společenské debaty dostatek?

Mainstreamová média vysílají už dlouhou dobu jen jeden pohled na věc, pluralita názorů téměř neexistuje. Ročně proudí miliony korun na podporu projektů politických neziskovek, které mají za úkol prosazovat jen jeden ideologický směr, ostatní názory jsou buď ignorovány, případně onálepkovány slovy extrémismus nebo dezinformace. K žádné pestré debatě tu tedy nedochází. I proto je společnost čím dál víc rozpolcená a roste počet lidí, kteří mají oprávněně pocit, že jejich názor vládu nejen, že nezajímá, ale že je dokonce cíleně potlačován.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jakub Vosáhlo

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Kde na své plány chcete brát finance?

Vy pořád jen říkáte, jak byste navyšovaly tu a tam rozpočty, platy, sociální dávky atd. To je sice hezké, ale proč už neříkáte, kde na to brát?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trump bude muset udělat v USA pořádek. Nebude se to líbit. Kotrba vidí, co je nutné

16:27 Trump bude muset udělat v USA pořádek. Nebude se to líbit. Kotrba vidí, co je nutné

Sobotní atentát a ikonické fotografie s odhodláním uprostřed krve podle Štěpána Kotrby Donaldu Trump…