Z politiky jsou závody ve slibování. Snaží se ji ovládat nikým nevolené spolky, varuje hlas od Klause ml.

05.07.2019 12:33 | Zprávy

ROZHOVOR „Na české politické scéně dlouhou dobu chyběl subjekt, který by hájil konzervativní hodnoty,“ vysvětluje si rychlý úspěch nového subjektu Václava Klause mladšího mezi voliči Aleš Chmelík, krajský koordinátor hnutí Trikolóra v Karlovarském kraji. Podle Chmelíka ovšem nehrozí, že by se hnutí točilo jen kolem osoby Klause ml., což dokládá i velký zájem o členství. „Dnes se všichni předhánějí v tom, kdo lidem naslibuje víc. Jednou je to doprava „zdarma“, nové stadióny, zvýšení minimální mzdy,“ komentuje politickou konkurenci Chmelík. Z politiky se podle něj vytratila slušnost a upřímnost, dění se snaží ovládat nikým nevolené spolky.

Z politiky jsou závody ve slibování. Snaží se ji ovládat nikým nevolené spolky, varuje hlas od Klause ml.
Foto: Archiv Aleše Chmelíka
Popisek: Aleš Chmelík, krajský koordinátor hnutí Trikolóra v Karlovarském kraji

Hnutí Trikolóra vzniklo teprve v červnu, již teď je ale poměrně silné na sociálních sítích. Na Facebooku jej podporuje již přes 23 tisíc uživatelů. To je údaj, na který se zavedené strany dostávaly třeba i několik let. Čím si zvýšenou poptávku vysvětlujete?

V první řadě bych chtěl za takovou podporu poděkovat. Dle mého názoru je to dáno tím, že na české politické scéně dlouhou dobu chyběl subjekt, který by hájil konzervativní hodnoty. Tedy tradiční rodinu, svobodu jedince, ochranu soukromého vlastnictví nebo nízké a přehledné daně. Hnutí Trikolóra právě stojí na těchto základních programových pilířích:

  1. Braňme normální svět – stát má sloužit lidem, ne je vychovávat.
  2. Bohatství vzniká z práce – ne regulacemi, dotacemi a přerozdělováním.
  3. Žijeme v České republice – o českých zákonech musí rozhodovat čeští politici, ne nikým nevolení úředníci z Bruselu.

Nehrozí Trikolóře, že její mediální tvář bude stát čistě na osobě Václava Klause mladšího?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Marek Korejs

Mírová dohoda

Vy to, s čím nyní přichází USA považujete za mírovou dohodu? Já to vidím tak, že vlastně jen nechává Ukrajinu napospas Rusku. Nebo v čem je podle vás kompromisní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Podpisy pro Pavla? „Stejní lidé.“ Hrnčíř se podivil nad akcí chvilkařů

16:30 Podpisy pro Pavla? „Stejní lidé.“ Hrnčíř se podivil nad akcí chvilkařů

„Jmenování pana Babiše ministerským předsedou nikdy nic nebránilo. Co tedy opravdu stálo za tímto dv…