Za Lužánky fotbal a hokej patří a já doufám, že i za pomoci kraje již brzy uvidíme světlo na konci tunelu, říká Radek Rabušic

12.09.2016 14:17

ROZHOVOR „Za Zbrojovku jsem Za Lužánkami nastoupil téměř ve dvou stech utkáních a přesvědčil jsem se na vlastní kůži, že Lužánky jsou fenomén. A politická reprezentace, která dopustila dnešní stav, je pro mne z hlediska podpory sportu hodnocená za 5. Věřím, že po Švancarově benefici si všichni uvědomili, že Za Lužánky fotbal a hokej patří,“ doufá kandidát do zastupitelstva Radek Rabušic.

Za Lužánky fotbal a hokej patří a já doufám, že i za pomoci kraje již brzy uvidíme světlo na konci tunelu, říká Radek Rabušic
Foto: Archiv SsČR
Popisek: Petr Pořízek(Svobodní) a Radek Rabušic(Soukromníci)

Jste zkušený komunální politik, bývalý místostarosta brněnské městské části Kohoutovice. Čím chcete ve smyslu svého volebního hesla „pomoci svému kraji“?

Naše heslo obsahuje slovo společně. Takže společně s dalšími demokratickými stranami chceme zastavit zadlužování kraje. V době, kdy ekonomika roste, rostou i příjmy kraje a je ideální doba na rychlejší splácení dluhů. 

V jaké oblasti je podle vás pomoc nejvíce potřeba?

Aby se kraji dobře vedlo, musí mít kvalitní dopravní infrastrukturu. Klíčové stavby dálnice na Vídeň a Svitavy se nebudují vinou chybějících Zásad územního rozvoje, tj. „územního plánu“ kraje. Kraj v tomto směru absolutně selhal a nové Zásady připravuje již čtyři roky, když ty minulé připravil tak špatně, že je zrušil soud. Dopravní situace nejen v Brně se velmi zhoršuje. Zdržení v oblasti budování důležitých dopravních staveb se negativně projevuje na zhoršování kvality života mnoha občanů kraje.

Jaké připravujete akce na podporu své kandidatury do krajských voleb?

V polovině června jsme uspořádali velmi úspěšný happening ke dni daňové svobody. Rozdávali jsme půlky koblihy a mělo to výbornou odezvu. A 13. září zahajujeme turné po městech a obcích jižní Moravy, kde budeme občanům vysvětlovat své záměry a představovat kandidáty. Kontaktní kampaň je pro nás nejdůležitější, přesto nepodceňujeme ani další prvky typu billboardy, inzerci v novinách či sociální sítě.   

Koho ve volbách považujete za svého největšího soupeře? 

Soupeřem jsou všichni, ale my jako pravicové uskupení vnímáme posun některých stran do středu či úplně doleva jako zradu na jejich voličích. Myslím, že bývalé voliče TOPky (po spojení TOP09 s Žít Brno) by mohla naše kandidátka zaujmout. Jako konzervativně smýšlející člověk si nedovedu představit, že bych absolvoval takový veletoč.   

Jak si věříte a jaký výsledek bude pro vás úspěchem?

Nejen já velmi vnímám nespokojenost lidí se stávající garniturou a myslím, že voliči se tentokrát budou nad kandidátními listinami hodně rozmýšlet. A pevně věřím, že voličů se zdravým, selským rozumem, které naše nabídka zaujme, je tolik, že se přiblížíme zisku 10 %.    

Už jako lídr Soukromníků jste se pozastavoval nad nevýhodným financováním letiště v Brně. Co vám především vadí?

Nejen financování letiště, ale celé dění okolo je velmi smutné. Druhé největší letiště v republice je strategicky velmi důležitá oblast a měla by jej provozovat krajská společnost. Bohužel brněnské letiště provozuje soukromá společnost. Navíc kraj nemá právo veta u podnájemních smluv, stavějí se tam solární elektrárny, aniž by se navýšily příjmy kraje z pronájmu. Popisování nešvarů okolo brněnského letiště by vydalo na několik samostatných článků. Bohužel. 

Vaše jméno je známé v brněnském fotbale, i vy sám jste se aktivně podílel na dřívější slávě tohoto klubu. Přibližte nám stručně, jak se chcete o brněnský fotbal jako krajský politik postarat?

Kraj by měl hlavně nastavit jasná pravidla financování nejen fotbalu, ale všech spolků, které se starají o sportování mládeže. Často se na mne obrací zástupci klubů s výtkou, že kraj více podporuje kluby svých kamarádů. Chtěl bych prosadit jednoduchá, srozumitelná kritéria pro získání podpory volnočasových aktivit s následným zveřejněním celého procesu.  

Dočká se nejen brněnská veřejnost nového stadiónu Za Lužánkami? Lze ještě dnes nějak využít nadšení, které vyvolal fotbalista Petr Švancara při organizování svého benefičního utkání na stadiónu Za Lužánkami a společnými silami změnil alespoň na jedno utkání doslova zarostlý prales v krásné hřiště s více než třiceti tisíci spokojených diváků?

Za Zbrojovku jsem Za Lužánkami nastoupil téměř ve dvou stech utkáních a přesvědčil jsem se na vlastní kůži, že Lužánky jsou fenomén. A politická reprezentace, která dopustila dnešní stav, je pro mne z hlediska podpory sportu hodnocená za 5. Věřím, že po Švancarově benefici si všichni uvědomili, že Za Lužánky fotbal a hokej patří a že i za pomoci kraje již brzy uvidíme světlo na konci tunelu.

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Barbora Richterová

Radek Rozvoral byl položen dotaz

koalice

K čemu je, když uspějete ve volbách, když stejně nejste schopni se s nikým domluvit na koalici? Myslím teď hlavně ve sněmovně. Proč si z ANO děláte za každou cenu nepřítele, když by to mohl být potencionálně váš jediný koaliční partner, s kterým byste získali většinu ve sněmovně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Sám si to prohrál.“ Tvrdá slova na Korčoka. A kdo skutečně pomohl Ficovi…

4:44 „Sám si to prohrál.“ Tvrdá slova na Korčoka. A kdo skutečně pomohl Ficovi…

Vítězstvím Petera Pellegriniho v prezidentských volbách se nám nejbližší národ vymanil z jednostrann…