Světové dění ovlivňuje už několik týdnů hnutí Black Lives Matter po smrti černocha George Floyda při zatýkání policií ve Spojených státech. Protesty se přesunuly do všech koutů světa včetně Evropy. Jde o frustraci tamních obyvatel?
Upřímně řečeno mám takový pocit, že se některé věci úplně zbytečně nafukují. Vždycky se začne vytvářet hysterie ze záležitosti, které se stále něčím krmí, aby bylo o čem psát. Nemyslím, že je situace z pohledu menšin tak špatná v Americe či jinde. Spíše si myslím, že je najednou pro někoho vhodná doba, aby se tyto věci začaly rozmazávat… Nemyslím, že situace je natolik zlá, aby u toho musela vznikat podobná hysterie.
Tou hysterií tedy myslíte hnutí Black Lives Matter a to, co na smrt černocha navazuje?
Vždy něco na něco navazuje. Jednou začnou řešit homosexuály, jindy začnou řešit rasové otázky… Jako kdyby se jedna věc vytrhla z kontextu a začala se rozstrkávat, kam se dá. V té chvíli se to hodí. Mám pocit, že lidé by se spíše měli věnovat věcem, které jsou v této chvíli nutné, nikoliv vytrhnout jedno téma a bojovat.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: Zuzana Koulová