Zakažte i sex, vy pomatenci. Jsou to blázni, a my hlupáci si to necháme líbit. Senátor Kubera navrhl největší demonstraci, jakou kdy Praha viděla

13.01.2017 19:44 | Zprávy

ROZHOVOR Zakažte sport, lidé se při něm zraňují, a zakažte sex, pokud není účelem zplození dítěte. Senátor Jaroslav Kubera předkládá zásadní argumenty, proč by měli senátoři příští týden odmítnout tzv. protikuřácký zákon. Autoři zákona jsou podle jeho slov blázni. „A my jsme hlupáci, že si to necháme líbit,“ uvádí.

Zakažte i sex, vy pomatenci. Jsou to blázni, a my hlupáci si to necháme líbit. Senátor Kubera navrhl největší demonstraci, jakou kdy Praha viděla
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Senátu PČR Jaroslav Kubera

Pane senátore, co je největší problém či, podle vás, nejhorší část protikuřáckého zákona?

Největším dopadem není vůbec protikuřácký zákon, protože on je naštěstí tak špatně napsaný, že ho stejně nikdo nebude dodržovat a nikdo to nebude schopen vymáhat. Důležité je, že jde o počátek útoku na lidské svobody. Souvisí to se sladkými tyčinkami ve školách, se zavřením krámů o některých svátcích a bude to pokračovat i se stravou. Nastoupí vegani s tím, že jediné zdravé jídlo je to veganské, začnou tlačit a vláda tomu skočí na špek a připraví k tomu zákon.

Jinými slovy myslíte, zcela vážně, že budou zákazy a restrikce pokračovat v dalších oblastech?

Možná, že zakážou i sportování, protože strašně moc sportovců se zraní a je to činnost, která není k životu potřebná. Ještě horší pak je, že někteří lidé se milují ne kvůli tomu, aby měli děti, to je něco naprosto neuvěřitelného. To je strašný! Je potřeba to zakázat, protože pak jsou druhý den v práci nevyspalí a unavení. Nedává to logický smysl. Dává to smysl, když je účelem mít děti.

Budou přicházet stále další a další zákazy. Nemá to konce, ti lidé, to není parta jen proti kouření. To je parta regulátorů. Jsou stejní jako ti u ministra vnitra, kteří nám teď budou říkat co je správné, co můžeme říkat a co ne. Jde o krok jeden za druhým a pořád se to utahuje. Mohl bych pokračovat hodiny a hodiny o tom, co na nás chystají. Jen my jsme takoví tupci, že si to necháme líbit. Říkám nekuřákům, jasně, cigára smrdí, ale uvědomte si, že za chvíli bude chodit nějaká protismradová policie, která bude říkat, že smrdíte v tramvaji, protože jste se ráno stříkli sprejem. Někomu to smrdět může. Nebo že máte flek na saku. Jejich možnosti jsou nekonečné. Naše jsou omezené. Musíme se bránit všemi prostředky.

Nejlepší je zabít je jejich vlastními zbraněmi. Vytvořit náboženskou společnost, menšinu kuřáků, která se bude u EU domáhat stejných práv, jako mají jiné menšiny. Takže budeme požadovat vytápěné a větrané kuřárny v každé budově, už žádné posedávání v zimě před barákem, aby nás děti snad dokonce viděly při té naší nechutné činnosti. Když chrání jednu menšinu, na základě čeho by neměli bránit druhou? Další cesta je politická, tedy založit vlastní politickou stranu a tyhle pomatence politicky zlikvidovat. Já bych se toho sám ujal, ale kdyby mi nebylo 70, tak do toho jdu. Teď už musím být do smrti v ODS. Musí přijít jiní nadšenci. Takový kuřácký pochod Prahou, to by byl happening, který Praha nezažila.

Tak pochop zastánců marihuany už každoročně Prahou prochází…

Marihuana je zvláštní příběh, je na tom teď velmi dobře a já to všem kuřákům marihuany přeju. Marihuana těm dobrotrusům nevadí. Výsledek bude takový, že marihuana na diskotékách bude legální a cigarety ne. Ona smrdí méně než tabák a slyšel jsem, že pocit uspokojení je z marihuany ještě lepší než u cigarety.

Senátor Kubera debatuje s náměstkyní Lenkou Teska Arnoštovou

Ministerstvo zdravotnictví po celou dobu nekompromisně odmítalo připustit, aby v barech či restauracích byly menší kuřárny bez obsluhy. Rozumíte důvodu proč?

Je to jednoduché. Nechci používat slovo koniášství, protože Koniáš prý byl vzdělaný, ale tohle je jenom truc. Žádný racionální argument neexistuje. Jde pouze o jejich proregulační touhu a představu, že oni jsou ti, kteří nás chtějí zachraňovat před našimi slabostmi a oni to vědí nejlíp. V zákoně je pikantnost, že v zoologických zahradách se může kouřit, ale v botanických ne. A další perla, ministr Ludvík teď říkal, že ho nějakých 80 miliard z daní za cigarety nezajímá. No to by mě zajímalo, jak by chtěl zdravotnictví financovat. Zapomíná také na to, že kuřáci si platí zdravotní pojištění a kuřáci marodí méně než nekuřáci. Rádi se ohánějí studiemi, ale tohle nevidí. Už mají dokonce studii, že 87 procent lidí je proti kouření v hospodách. No, takových výzkumů si můžu udělat, kolik budu chtít. A hlavně, i kdyby to byla pravda, nevypovídá to o ničem, protože zhruba stejný počet obyvatel je pro znovuzavedení trestu smrti, což také nikdo nechce prosazovat.

Vraťme se ještě k tomu, co všechno zákon bude nařizovat. Jde třeba o zákaz nalévání člověku, který by poté mohl řídit auto. Co k tomu říci?

K tomu mám krásný příklad od jednoho pána, který mi to napsal. Toho se to dotklo v 50. letech. Byl u něho na pivu štamgast, který bydlel 200 metrů od hospody a jeho opravdu nenapadlo, že by domů jel vétřieskou. Nicméně ten štamgast odešel z hospody, jel těch 200 metrů, srazil nějakou paní, ale soudně stíhaný byl pingl, ne ten řidič. To mi připomnělo, kam se vracíme.

Celé je to samozřejmě totální nesmysl. Jim to nevadí, nezajímá je, že je zákon špatně napsaný, tím se vůbec netrápí. Máme nejhorší zákon tohoto typu v Evropě. Všude jinde to mají měkčí. A když je to takhle striktní, stejně se to porušuje.

Psali mi teď lidi, co provozují hospodu, která fungovala od roku 1752 a teď končí. Štamgasti jim řekli, že půjdou do hasičárny, vezmou si tam sud piva, opečou buřty, budou si tam hulit a chudák hostinská to musí zavřít.

Nebojím se to slovo použít, jsou to blázni. Normální blázni. Ti samí, co nám chtějí zakázat kouřit, nechávají lidi kupovat motorové pily nebo soustruhy bez jakéhokoliv školení a dokladu. Z druhé strany jejich slavná hygienická služba buzeruje úředníky, jestli nekoukají do počítače moc dlouho a mají ho správně vysoko. Jde o neskonalé absurdity.

Hodláte stále předložit pozměňovací návrh, který by de facto postavil výrobu, prodej a kouření cigaret mimo zákon? A není to od vás jen vtípek?

To je myšleno naprosto vážně, vůbec to nepochopili a znevažují to tím, že prý to určitě nemyslím vážně. Myslím. Je to zaprvé test, zda to, co nám říkají, je pravda – neboť podle toho, co vykládají doktorka Králíková nebo ministr Ludvík, museli by to podporovat. A zadruhé, stejně nakonec to samé, co navrhuji, jednou přijde z EU. A my bychom jednou konečně byli ne za potížistu, ale na špičce EU, Česká republika jako zářící pochodeň, která předběhla směrnice a uskutečnila to, o čem EU už dávno sní.

Nedělám si iluze, že pro to budou hlasovat, budou chtít protlačit vlastní tvrdou verzi. My jim nabízíme odložení aspoň o rok, aby se dala v klidu a bez emocí opravit ta zmíněná zvěrstva o alkoholu. Jenže oni jsou jak posedlí. Pro ně je tohle možná důležitější než celá migrační krize a terorismus dohromady. Jde o jejich absolutní vlajkovou loď, byť nechápu absolutně proč.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radim Panenka

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

Uznáváte, že nedostatečně řešíte problémy, které trápí většinu z nás?

Pane Dufku, teď jsem si přečetl tento váš komentář nebo jak to nazvat - https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Dufek-KDU-CSL-Volici-maji-tendenci-se-vymezovat-proti-vladnouci-garniture-756812. Uvádíte v něm, že úspěšná strana bude ta, která dokáže vyřešit reálné problémy lidí - na...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hloupá a arogantní Fialova odpověď lidem. Šichtařová zůstala v šoku

17:33 Hloupá a arogantní Fialova odpověď lidem. Šichtařová zůstala v šoku

INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Tato vláda toho udělala pro malé a střední podnikatele nejvíc v histori…