Zeman: Miroslav Poche je pitomec. Milion chvilek? TOP 09! A té přeji 4,9 procenta. SPD může podpořit vládu

28.06.2019 11:35 | Zprávy
autor: Radim Panenka

ROZHOVOR S PREZIDENTEM Sociální demokracie je hysterická a dokud se nezačne chovat rozumně, nejsem ochoten diskutovat. ParlamentnímListům.cz to řekl prezident Miloš Zeman před začátkem své dovolené na Vysočině. Miroslava Pocheho, který usiloval o křeslo ministra zahraničí, prezident doslova označil za pitomce. Zeman vyslovil i originální přání směrem k TOP 09.

Zeman: Miroslav Poche je pitomec. Milion chvilek? TOP 09! A té přeji 4,9 procenta. SPD může podpořit vládu
Foto: Hanka Brožková - KPR
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Pane prezidente, byl jste teď tři dny na návštěvě Kraje Vysočina, absolvoval jste několik setkání s lidmi na náměstí. Jakou atmosféru jste mezi lidmi cítil ve světle nedělní velké demonstrace na Letné? Prožívali to lidé, nebo naopak míní, že je to jen pražská záležitost?

Končil jsem v Bystřici nad Pernštejnem svou třídenní anabázi Vysočinou, a když jsem se ptal starosty, který je tady páté funkční období, tak mně říkal, že tady žádná demonstrace nebyla. To znamená, že někde byly desítky, někde stovky lidí a Bystřice se vyznačovala tím, že tady nebyla demonstrace žádná. To je odpověď na vaši otázku. Je to téměř výlučně pražská záležitost. 

Spolek Milion chvilek, který protesty organizuje, od počátku odmítá jakékoli spojení s politikou. Teď se však ukázalo, což zveřejnil váš mluvčí, že členka úzkého vedení spolku dříve pracovala pro TOP 09, pro STAN a také působila v nadaci OSF. Co na to říkáte?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…