Prezident Zeman se s tím nepáral: Pohrdám exhibicionisty, co onanují před kamerou. Jako by si v parku před ženou rozepínal kabát

08.01.2017 12:39

Prezident Miloš Zeman se ve svém novoročním rozhovoru na serveru Blesk.cz rozhovořil především o terorismu, Islámském státu i Spojených státech amerických. „Mám přátelský vztah s čínským prezidentem, mám přátelský vztah s ruským prezidentem, a byl bych rád, abych měl přátelský vztah i s americkým prezidentem,“ sdělil mimo jiné Zeman.

Prezident Zeman se s tím nepáral: Pohrdám exhibicionisty, co onanují před kamerou. Jako by si v parku před ženou rozepínal kabát
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman před natáčením každoročního Vánočního poselství

„Jako český prezident musím největší pozornost věnovat tomu, že se první obětí teroristického útoku v Berlíně stala v Česku. Česká oběť je česká oběť,“ vzpomněl na závěrečné události roku 2016 Zeman. To, že teroristické útoky opět organizoval Islámský stát, je podle něj největší nebezpečí. „Když by to byl čin jednotlivce, jako byl Anders Breivik, tak je to strašné, ale není to tak nebezpečné jako v tomto případě,“ uvedl. Jen kondolovat podle něj nestačí. 

„Všude, kde jsem, ať je to Valné shromáždění OSN či různé summity, říkám, co je to za Evropskou unii, nedokáže-li bránit svoje hranice. Ten Tunisan se potloukal po celé EU, měl na krku několik trestných činů, ale nikdo ho nevyhostil. Nemáme schopnost deportovat ty podezřelé z muslimského terorismu, necháváme je na území EU a pak se divíme,“ podotkl Zeman. Rodině zesnulé Nadi Čižmárové nekondoloval. „Rád bych se s nimi ale někdy setkal. Teď, když je ta bolest ale velmi silná, vnímal bych to jako sebepropagaci. Jenom papírová kondolence je v případě tragicky skončeného života málo,“ domnívá se. 

To, že by byl Zeman xenofob, odmítá. „Varuji pouze před neintegrovatelností muslimské komunity,“ řekl Zeman s tím, že o integraci Ukrajinců či Vietnamců nepochybuje. „Pomáhejme těmto lidem v jejich zemích. Budeme-li je sem pouštět, spláčeme nad výdělkem, neboť jen způsobíme vznik no go areas,“ dodal.

„Aby byla obrana proti teroristům účinná, musel byste mít povoleno nosit zbraň i do míst, kde je v současné době nosit zbraň zakázáno,“ řekl a vyjádřil souhlas s ministrem vnitra Milanem Chovancem (ČSSD) ohledně nošení zbraní. Chovance však zkritizoval za nově vznikající centrum proti dezinformacím a propagandě. Nazval jej mimo jiné Bobligem z Edelstadtu. „Nemám rád cenzuru,“ řekl. Lidé v centru podle něj nemají monopol na pravdu, což prý ve svobodné společnosti nemá nikdo. „A mohou dezinformovat daleko více než nějaký novinář,“ sdělil. Odmítl také, že by ParlamentníListy.cz byly dezinformačním listem. „Uveřejňují i kritické názory vůči mně,“ řekl.

Nechyběla ani otázka na kauzu Lidl, kde lidé vyjadřovali nesposkojenost k černošské postavě v reklamním letáku. „Až černoši budou páchat teroristické činy, vyhazovat do povětří, tak mně budou vadit. Ale nikoliv kvůli tomu, že jsou černoši, ale kvůli tomu násilí. Islámská kultura vyzývá k násilí,“ řekl k tomu.

Přátelské vztahy s ruským i čínským prezidentem

Následovala část rozhovoru, která se věnovala americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi. „Donald Trump u nás několikrát byl, když sem doprovázel svou bývalou ženu Ivanu. Česko podle jeho slov velmi dobře zná, říkal, že je to krásná země,“ zmínil Zeman, o čem spolu s americkou hlavou státu hovořil. „Máme velmi podobné názory, dokázal i nedávný kvíz v časopise Foreign Policy, kde lidé mají odpovědět, zda to řekl Zeman nebo Trump,“ sdělil.

„USA a Čína jsou dvě velmoci. Mají rozdílné zájmy a jsou ekonomickými konkurenty. Mezi Amerikou a Čínou může vzniknout určité napětí. Naproti tomu Česká republika není konkurentem ani USA, ani Číny, ani Ruska. Naším zájmem je se všemi těmito zeměmi mít přátelské vztahy a komunikovat s nimi,“ zmínil se následně o vztazích k velmocem. „Mám přátelský vztah s čínským prezidentem, mám přátelský vztah s ruským prezidentem, a byl bych rád, abych měl přátelský vztah i s americkým prezidentem," sdělil Zeman. Jeho cílem to však není proto, aby se dmul pýchou, jak uvedl, ale proto, že by to mohlo pomoci České republice. Cení si však i pozvání do Bílého domu ze strany Trumpa, od Baracka Obamy se jej nedočkal a od Hillary Clintonové by to prý nebylo jiné. 

S Trumpem pak podle svých slov souhlasí i v otázce deportací i v kritice islámského terorismu. Stavba zdi mezi Mexikem a USA je podle něj čistě technická záležitost. 

Zeman se vyjádřil i k údajným hackerským útokům na volby v USA. „Donald Trump mimo jiné řekl, že volební stroje, které se v USA používají, nebyly poškozeny. Kdyby Američané byli tak tupí, že by se nechali ovlivnit hackerskými útoky. Hackeři možná přispěli k únikům e-mailů Hillary Clintonové. Otázkou však je, zda ty informace v těch e-mailech byly pravdivé. Američané nejsou tupí, rozhodovali vlastním rozumem,“ řekl. Objektivita novinářů je pak podle něj něco jiného než dezinformace hackerů.

Cukrovka a bolavé nohy

„Cítíte se fit?“ zeptal se následně hlavy státu moderátor David Vaníček. „Ano. Mám cukrovku a bolavé nohy,“ sdělil Zeman. Velmi se pak zasmál vtípku, který mu byl sdělen. „Kolik toho musí Zeman vypít, aby měl dvě promile? Dva dny nic.“

V případě, že Zeman bude znovu kandidovat, což ani nyní neprozradil, nepovede osobní kampaň. Každý prý vidí jeho práci. 

Krátce se pak Zeman vyjádřil ke vztahu k premiérovi Bohuslavu Sobotkovi, s nímž má poslední dobou lepší vztah než v minulosti. Může za to prý i obdobný vztah k Číně. „Za přítomnosti manželek příliš neřešíte politické otázky,“ zhodnotil novoroční oběd Zeman. Za ekonomické analfabety pak označil ministry, kteří po úterním oznámení, že loňský rozpočet skončil s přebytkem, už začali plánovat, jak s penězi naloží. 

Závěrem se pak hlava státu vyjádřila k Chartě 77. „Sám jsem napsal několik dokumentů, kvůli kterým jsem byl vyhozen z práce. Mimo jiné jsem podepsal i Několik vět. Co se týče Charty 77, nikdo za mnou nepřišel. Kdyby přišel, podepsal bych ji. Velmi si jich vážím. Několik chartistů jsem i vyznamenal,“ sdělil Zeman, který se v té době podle svých slov nepohyboval v daných kruzích. „Několik vět mi někdo přinesl a já jsem to bez rozmýšlení podepsal,“ řekl Zeman. 

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

A samozřejmě nechyběly ani otázky čtenářů. První směřovala k odchodu protokolisty Jindřicha Forejta. „Jindřich Forejt vykonal obrovskou práci jako šéf protokolu. Když jsem s ním byl ve Vatikánu, byl přijímán jako katolík. Záleží nyní na Vatikánu, zda dá agremá k tomu, aby vykonával funkci velvyslance,“ sdělil. „Pokud v soukromém bytě děláte nějaký divoký večírek, tak to sice není můj šálek čaje, ale pokud je to v souladu se zákonem, je svinstvo, pokud jej u toho nějaký pasák natáčí,“ řekl ke kontroverznímu videu Zeman. „Jindra byl můj přítel, je můj přítel a v tomto smyslu mi jako můj přítel chybí,“ uzavřel.

Další otázka směřovala k výši důchodů. „Vím, že i když je průměrný starobní důchod 11 tisíc, tak je samozřejmě řada lidí pod tímto průměrem. A to, co neustále doporučuji, aby valorizace probíhala stejnou měrou pro všechny,“ řekl.

Na dotaz ohledně porna jeho dcery Kateřiny a na jeho dlouhodobé útoky na zástupce ředitele think-tanku Evropské hodnoty Jakuba Jandu, jenž hrál v minulosti v jednom z gay porn, odpověděl následně: „Moje dcera neúčinkovala v žádném pornu. Pouze byla obviněna, že byla mezi diváky nějaké pornografické scénky. Hluboce pohrdám těmi, kteří onanují před kamerou. Jsou to exhibicionisté a je to stejné, jako bych pohrdal člověkem, který si v parku rozepne kabát, prochází-li tam žena,“ sdělil. 

Závěrečná otázka směřovala k adopci tiskového mluvčího Jiřího Ovčáčka. „Někde jsem četl, že tam je asi kurz 500 : 1. Kdyby mně ten člověk byl sympatický, a to bych ho musel déle znát, tak bych Jirku Ovčáčka na jeden den adoptoval a pak bych to zase zrušil,“ řekl s úsměvem Zeman. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bereme moc washingtonským elitám... Donald Trump složil slib a přišla politicky nekorektní smršť u mikrofonu

18:31 Bereme moc washingtonským elitám... Donald Trump složil slib a přišla politicky nekorektní smršť u mikrofonu

V roli prezidenta pronesl Donald Trump svůj první projev. Dal jasně najevo, že odteď bude navždy pla…