Asijský škůdce ničí zimostráz už i ve Zlíně

02.09.2016 13:59 | Zprávy
autor: PV

„Krušpánku, krušpánku zelený krušpánku,“ zpívá se v lidové písničce. Zahrádkáři však mají obavy, aby na zelený, tedy živý zimostráz neboli krušpánek, nevzpomínali právě jen na základě lidové písničky. Na Zlínsku, a nejen tady, se totiž začal šířit původem asijský škůdce zavíječ zimostrázový. Housenky zavíječe poškozují rostliny okusem listů.

Asijský škůdce ničí zimostráz už i ve Zlíně
Foto: zlin.eu
Popisek: Zlín, ilustrační foto.

„Ve Zlíně evidujeme několik lokálních napadení až v tomto létě, zejména v soukromých zahradách, kdy se lidé obraceli na Odbor městské zeleně o poradenství. Ve druhé polovině srpna jsme objevili na sídlišti v Loukách okusem zcela zničené dospělé jedince, které již bylo nutné odstranit a zlikvidovat,“ popsala aktuální stav Věra Jašková, z Odboru městské zeleně.

V Evropě má tento druh dvě generace. První generace se vyskytuje brzy na jaře (konec března/začátek dubna). Koncem května se mezi spředenými listy kuklí a od června se objevují motýli. Od konce června do poloviny srpna se vyvíjejí housenky druhé generace.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Jan Jakob byl položen dotaz

Rozpočet

Když teď tvrdíte, jak byste v rozpočtu dokázal ušetřit přes 60 miliard, můžete mě a myslím, že ne jen mě, vysvětlit, proč jste ty peníze neušetřili už v tom vámi navrhovaném rozpočtu? Jak vám to teď věřit? Kde jste najednou vzal ty úspory?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pardubice: Město posouvá strategii rozvoje areálu TGM

22:09 Pardubice: Město posouvá strategii rozvoje areálu TGM

Místo původně plánovaného prodeje větší části území chce město sehrát aktivní roli a samo definovat …