Benešov: Městem projela poslední "děkovačka"

15.05.2020 10:13

I za deštivého a na květen velmi chladného počasí se ve středu 13. května vydalo nemálo občanů do benešovských ulic. Ti další čekali na svých balkonech a v oknech. V rukách měli mnozí transparenty se slovy: Děkujeme. Benešov se těšil na poslední jízdu složek IZS, MěP, SDH a tentokrát i TS.

Benešov: Městem projela poslední "děkovačka"
Foto: wikipedia
Popisek: Benešov
reklama

Na podvečer 13. května 2020 byla naplánovaná poslední "spanilá" jízda lidí v první, ve druhé i třetí linii. Poděkování, které se svezlo na velmi soudržné vlně, kterou nastolila facebooková skupina Benešovsko tleská v osm. Tento počin udržoval každovečerně pozornost mnoha benešovských občanů, kteří každý večer na svých balkonech, v oknech domů nebo třeba před domem či na procházce potleskem všem děkovali.

Co bylo cílem této rychle rozrostlé skupiny čítající mladou, starší, ale i nejstarší generaci? Pro mnohé z nás obyčejné DĚKUJEME, slovo, které nabralo v minulých týdnech, co do rozměru i obsahu na své velikosti. A to nejen u nás v Benešově.

Jak lze vyslovit díky z okna či balkonu? Zamáváním, hudbou nebo spojením dvou rukou v rytmu, kterému se říká POTLESK.

"Ahoj Lidičky, než vstřebám tu krásu, musím se přiznat že jsem měl slzy v očích. Chtěl bych ještě jednou poděkovat všem složkám a lidem kteří jsou v první linii. Tato poslední jízda byla něco neskutečného a doufám, že naše soudržnost bude nadále pokračovat i po této zkušenosti. A nebudeme k tomu potřebovat nějakou nemoc. ALE HLAVNĚ DĚKUJI VÁM! ZA VŠECHNO, ZA PODPORU! BENEŠOVSKO TLESKÁ V OSM!" Takto prožil poslední jízdu zakladatel facebookové skupiny Benešovsko tleská v osm Jaroslav Němeček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Praha 8: Nejen v Libni se můžete vydat po stopách Anthropoidu

15:59 Praha 8: Nejen v Libni se můžete vydat po stopách Anthropoidu

Každoroční připomenutí vyvrcholení operace Anthropoid - aktu pomsty na katovi českého národa Reinhar…