Benešov: Návrat triatlonu se po 13 letech vydařil

01.08.2021 11:44

V konopišťském parku a jeho okolí závodilo 277 sportovců, což řadí akci mezi triatlony v ČR na přední místa. Atmosféra akce byla chvílemi strhující a hlavní závod velice akční.

Benešov: Návrat triatlonu se po 13 letech vydařil
Foto: wikipedia
Popisek: Benešov

 Akce se účastnili sportovci z celé ČR, ale také z USA, Francie, Německa a Slovenska. Zapojili se i sportovci z Benešova a širokého okolí města, a to byl také záměr, který se podařilo splnit.

Anketa

Koho byste si přáli jako „novou krev“ v Poslanecké sněmovně?

hlasovalo: 13912 lidí

„Akce proběhla velmi úspěšně. Ohlas účastníků i návštěvníků závodu byl nad veškeré očekávání a nadmíru pozitivní. Mnozí úroveň organizace porovnávali s Českými poháry. Také rozhodčí hodnotil, že jsme mnohé pohárové akce předčili,“ sdělil Luděk Procházka, organizátor akce.

Pořadatelem je spolek Triatlon Konopiště a TT ASTRA Benešov ve spolupráci s OTS Benešov.

Velké poděkování patří početnému pořadatelskému týmu a čtyřem SDH – Neveklov, Tisem, Bystřice, Bukovany –, které pomohly se zajištěním bezpečnosti na trati kol a u plavecké části.

Závody v Konopišti navštívil i Zdeněk Zahradníček, místostarosta Benešova a člověk, který má ke sportu velmi pozitivní vztah. Zeptali jsme se, jak vnímal náladu a prostředí závodu právě on. „Poprvé jsem byl u triatlonového závodu „naživo“. Zaujala mě skvělá atmosféra, nadšení a přístup všech zúčastněných, výkony závodníků i výborně odvedená práce pořadatelů. Akce se vydařila, přálo i počasí. Organizátoři odvedli veliký kus práce a mohou být určitě spokojeni."  

„Návrat triatlonu do Konopiště se po 13 letech vydařil. Do budoucna akci chceme rozvíjet ve spolupráci s českou triatlonovou asociací. Máme záměr v budoucnu pořádat i závod Českého poháru. A zvláště poté, co organizaci akce hodnotili sami dobře účastníci,“ shrnuje úspěch akce Luděk Procházka.

Velké poděkování patří hlavním partnerům – městu Benešov a Středočeskému kraji. Poděkování patří dalším větším partnerům, kterými byli Pinko, Auto Michálek, VHS a SUEZ, ČEROZFRUCHT, QUO, BELS, BJEŽ, Pivovar Ferdinand, Petr Stožický, On-line jazyky a řadě dalších firem, které pomohly jak finančně, tak materiálně nebo cenami.

Město Benešov poskytlo z Grantového fondu města, oblasti č. 1, sportu a jiného využití volného času částku ve výši 150 000 Kč na úhradu nákladů spojených se zabezpečením akce Triatlon Benešov (záchranná služba, značení, ozvučení, moderátor, časomíra, registrace, čísla, medaile, poháry, zapůjčení depa, propagace a částku ve výši 28 285 Kč na úhradu nákladů spojených s pronájmem Přírodního divadla Konopiště.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Olomouc: Výkupy pozemků pro dokončení dálničního obchvatu začínají

10:11 Olomouc: Výkupy pozemků pro dokončení dálničního obchvatu začínají

Příprava zbývajícího úseku dálničního obchvatu Olomouce zaznamenala významný posun. Ředitelství siln…