Modlitbu za město a jeho obyvatele (od 17.00), radostné dětské křesťanské písně (17.30), prohlídku kostela od barokního sklepa až po půdu (18.30), čtení ze sborové kroniky, popisující léta předválečná i válečná (19.00), představení berounských církví (20.00), koncert židovských písní skupiny Comodo z Loděnic (21.00), výstavu liturgických i dalších předmětů, jako jsou meč kata Mydláře s vygravírovanými jmény popravených českých pánů a ilegální evangelické knihy z doby temna i z doby komunismu, dílnu suvenýrů pro děti i možnost upéci si vuřt u ohně v teepee v zahradě modlitebny.
Římskokatolická farnost Beroun otevírá v rámci Noci kostelů pro veřejnost čtyři svatostánky: na Tetíně, v Králově Dvoře, Loděnici a ve Svatém Janu pod Skalou. Všude je připraven bohatý program s prohlídkami, koncerty aj.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.



