Bílovec: Město proškolilo v distanční výuce všechny pedagogy

01.11.2020 19:08 | Zprávy
autor: PV

Město Bílovec stihlo ještě před uzavřením škol proškolit pedagogy malotřídních škol v distanční výuce. Pedagogové se na dvou setkáních mj. seznámili s tím, jak připravovat nejrůznější materiály, jak komunikovat s dětmi a třeba i s rodiči.

Bílovec: Město proškolilo v distanční výuce všechny pedagogy
Foto: bilovec.cz
Popisek: Bílovec

Po jarním uzavření základních, středních i vysokých škol stát prostřednictvím dotací pomohl dovybavit školy nezbytnou počítačovou technikou, pomoc svým školám však nabídly i některá města, jako například Bílovec. Ten prostřednictvím Místního akčního plánu II obce s rozšířenou působností Bílovec (MAP II ORP Bílovec) stihl ještě před podzimním uzavřením proškolit v distanční výuce všechny pedagogy pěti malotřídních škol.

„Po březnovém uzavření škol jsme nechtěli nechat nic náhodě a hned na začátku školního roku jsme řešili, jak školám pomoci v případě, že by se situace opakovala,“ vysvětluje starostka města Bílovce Renata Mikolašová. „Projekt MAP II, který běží v Bílovci už od března 2018 a potrvá do prosince příštího roku, je zaměřen na rozvoj škol. Proto jsme se rozhodli právě prostřednictvím tohoto projektu připravit vzdělávací kurz distanční výuky, o který byl ze strany vedení škol velký zájem, což nás potěšilo.“

Kurz stihli v Bílovci doslova na poslední chvíli, poslední lekce se uskutečnila jen den před uzavřením základních škol, v pondělí 12. října. „Proškolili jsme celé kolektivy pěti malotřídních škol z Kujav, Velkých Albrechtic, Albrechtiček, Tísku a Staré Vsi,“ navazuje Jana Rybářová, manažer projektu MAP II. „Pedagogové se na dvou setkáních seznámili s tím, jak v on-line aplikaci G Suite pracovat, jak připravovat nejrůznější materiály, jak komunikovat s dětmi a třeba i s rodiči. Prakticky si vyzkoušeli, co při on-line vyučování vidí žáci a co pedagogové.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Renáta Zajíčková byl položen dotaz

Zákaz mobilů ve školách

Znamená zákaz mobilů ve školách izolaci od technologií? Podle mě ne a souhlasím s vámi, že digitální gramotnost nebo jak to nazvat je třeba rozvíjet, ale je třeba řešit i socializaci dětí, kterou dnes nahrazují právě telefony, tablety apod. a to podle mě není dobře.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České Budějovice: Šikovné učně pozdravila primátorka

16:44 České Budějovice: Šikovné učně pozdravila primátorka

V obřadní síni radnice se sešli vítězové soutěže Učeň roku a Zlaté ruce 2026 i jejich rodiče.