Blansko: BESIP rozjel školní projekt Silnice se nebojíme

12.03.2019 21:10

Aktiv BESIP, který působí při Městském úřadu v Blansku, rozjel začátkem března preventivní projekt Silnice se nebojíme, který je určený pro žáky prvních až třetích ročníků základních škol.

Blansko: BESIP rozjel školní projekt Silnice se nebojíme
Foto: Blansko.cz
Popisek: Blansko

Jeho cílem je seznámit děti s tím, jakým způsobem se bezpečně pohybovat na pozemních komunikacích tak, aby se dokázaly orientovat v tomto prostředí, nevystavovaly se zbytečnému riziku nebo toto riziko samy svým chováním nevytvářely vůči ostatním účastníkům silničního provozu. Celý program je doprovázen hrami, soutěžemi a písničkami, které s touto problematikou souvisí a nabyté vědomosti jsou tak pro děti snadněji zapamatovatelné.

Pilotní díl programu proběhl 7. března na základní škole v Olomučanech. Zúčastnila se ho zhruba čtyřicítka dětí právě z prvního až třetího ročníku. Po kladné odezvě pedagogů i dětí samotných bude aktiv BESIP hledat další prostředky pro podporu tohoto projektu tak, aby v něm – pokud bude ze strany škol zájem – mohl pokračovat i na dalších základních školách blanenského regionu.

Děti jsou jednou z nejvíce zranitelných skupin účastníků silničního provozu, a právě proto musí na ně naše společnost preventivně působit již v tomto raném věku, a vytvářet tak u nich pozitivní návyky, které následně budou samy rozvíjet a v budoucnu tak, svým chováním, přispívat ke zlepšení sociální kultury na našich pozemních komunikacích, a to s jasným cílem, směřujícím ke snížení počtu vážných dopravních nehod, spojených s usmrcenými či vážně zraněnými osobami.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Otrokovice: Radnice se chce přiblížit občanům

8:36 Otrokovice: Radnice se chce přiblížit občanům

Otrokovičtí obyvatelé mají k dispozici další komunikační kanál s otrokovickou radnicí. Své podněty m…