Blansko: Turistická linka Krasobus zahájila provoz, v prodeji jsou i pamětní jízdenky se slevovými kupony

16.06.2021 21:23

Sezonní turistická autobusová linka na trase Blansko – Skalní mlýn, nazvaná stylově regionálně Krasobus, umožňuje pohodlné dopravní spojení všem turistům, mířícím za zážitky do Moravského krasu. I když autobusy jezdí na Skalní mlýn po celý rok, od června do září se výrazně navyšuje počet spojů, které odjíždějí z hlavního autobusového nádraží.

Blansko: Turistická linka Krasobus zahájila provoz, v prodeji jsou i pamětní jízdenky se slevovými kupony
Foto: Blansko.cz
Popisek: Blansko

Linka s oficiálním číslem 226 je součástí sítě Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje a běžné jednosměrné jízdenky v ceně 10 korun je možné zakoupit u řidiče. Zajímavým turistickým produktem je však pamětní zpáteční jízdenka. Její součástí jsou totiž slevové kupony na vstupné a turistické služby v Blansku a v Moravském krasu. Pamětní jízdenky se prodávají od června do září u řidiče a v informačních centrech.

„Pamětní jízdenka stojí 30 korun a je vhodným produktem zejména pro ty návštěvníky Blanska a Moravského krasu, kteří zde chtějí strávit několik dnů. Při využití všech slevových kuponů může držitel jízdenky ušetřit významnou částku,“ říká Jana Vintrová z informační kanceláře Blanka.

V letošním roce mohou lidé v rámci pamětní jízdenky Krasobus využít slevy na vstup do Kateřinské jeskyně nebo na jízdné na vláček a lanovku v Moravském krasu. V Blansku se se slevou dostanou do zámku a místního aquaparku. Při předložení kuponu z jízdenky mají zcela zdarma vstup do věže kostela sv. Martina. Slevu na své zboží poskytuje také Vinotéka U Brázdů a uplatnit ji lze i na blanenském bowlingu a v Hotelu Olberg v Olomučanech při půjčení sportovních potřeb včetně vozítek Segway.

Bližší informace o slevovém systému a jízdní řád linky naleznete na webových stránkách ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Liberec: V Slovanském údolí SVS vymění vodovod a kanalizaci, město opraví ulice

11:27 Liberec: V Slovanském údolí SVS vymění vodovod a kanalizaci, město opraví ulice

Nového vodovodu, kanalizace a následně i zcela nového asfaltového povrchu se dočkají obyvatelé loka…