Bohumín: Výstavba nového lesoparku je v plném proudu

20.07.2020 13:07 | Zprávy
autor: PV

V Bohumíně už naplno odstartovala stavba rozsáhlého lesoparku v lokalitě Na Panském mezi centrem a místní částí Nová Ves.

Bohumín: Výstavba nového lesoparku je v plném proudu
Foto: mesto-bohumin.cz
Popisek: Bohumín

Vybudování nové oddechové zóny pro současnou i příští generaci přijde radnici na 18 milionů korun. Přes 10 milionů přitom uhradí evropská dotace z Operačního programu Životní prostředí, další milion na něj Bohumín získal od Státního fondu životního prostředí díky kotlíkovým půjčkám.

Na ploše o rozloze třinácti hektarů vznikne jedenáct tůní různých hloubek a tvarů a dva umělé kopce. „Stavaři teď pracují na hloubení tůněk. V lokalitě se proto pohybují bagry a buldozery. Práci jim občas komplikuje vytrvalý déšť a spodní voda, a tak ji už několikrát museli na pár dní přerušit. Vybagrovanou hlínu z budoucích tůní použijeme na tvorbu umělých návrší,“ uvedla Eliška Pecháčková z odboru rozvoje a investic bohumínské radnice.

Při plánování lesoparku město spolupracovalo s Agenturou ochrany přírody a krajiny. „Vše proto vzniká v přírodním duchu, aby nová zelená plíce sloužila jak Bohumíňákům k procházkám, odpočinku a klidnějším aktivitám, tak i zdejší fauně a flóře. Smyslem všech tůní bude zajišťovat ty nejlepší podmínky pro život vodních a mokřadních rostlin i zvířat. Do některých míst lesoparku by proto lidská noha vůbec neměla vkročit. V lokalitě proto nebude ani žádný mobiliář, vše bude mít spíše charakter lesa než parku,“ sdělil bohumínský místostarosta Lumír Macura. Největší jezírko bude mít 1,2 hektaru a bude hluboké až 2,2 metru. Uprostřed něj vznikne i menší ostrůvek. Ten sice pro člověka přístupný nebude, ale u vodní plochy vyroste 14metrové vyhlídkové molo.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Louny: Nová ambulance denzitometrie

22:41 Louny: Nová ambulance denzitometrie

Od července bude na poliklinice v Lounech nově k dispozici ambulance denzitometrie.