Bohumín: Z bývalé dělnické kolonie vznikne moderní bydlení

26.02.2020 7:35 | Zprávy
autor: PV

Stoleté červené domky v Okružní ulici v centru Bohumína naproti zdejších malometrážek čeká v průběhu tří let zásadní proměna.

Bohumín: Z bývalé dělnické kolonie vznikne moderní bydlení
Foto: mesto-bohumin.cz
Popisek: Bohumín

Bývalou dělnickou kolonii s osmi objekty z neomítaných cihel, pro Bohumín tak typických, chce město proměnit v atraktivní lokalitu pro bydlení. Přípravy na nákladnou rekonstrukci, která si vyžádá odhadem 100 milionů korun, jsou v plném proudu. Původní ráz červené kolonie přitom zůstane.

„Lokalitu se 64 byty postupně vylidňujeme. Už v době, kdy jsme se pustili do přípravy projektu, byla polovina bytů prázdná. Teď už jsou nájemníci jen v šestnácti bytech. S těmi, kteří mají smlouvu na dobu neurčitou a nemají vůči městu žádný dluh, jednáme o přestěhování do jiných městských bytů. Do konce května by už mohly být všechny byty prázdné,“ uvedl bohumínský místostarosta Igor Bruzl s tím, že vloni se městu podařilo získat pozemky v okolí domů.

Bohumín

Současná podoba červené kolonie v Okružní ulici
(foto - Pavel Čempěl)

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Karel Haas byl položen dotaz

Legislativní nouze

Neměl by se změnit zákon, aby projednávání zákonů v legislativní nouzi nemohlo být zneužíváno? Přijde mi, že je nebezpečné, že se vlastně cokoliv může projednávat v legislativní nouzi nebo to má nějaká přesná pravidla?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tábor posouvá přípravu městského nájemního bydlení ve Dvorcích

20:33 Tábor posouvá přípravu městského nájemního bydlení ve Dvorcích

Rada města schválila 27. dubna 2026 vypsání veřejné zakázky na zhotovitele architektonické studie a …