Bohumínská parkoviště čeká „lajnování“

15.04.2015 15:00

S parkováním „na divoko“ se rozhodli skoncovat v Bohumíně. I letos se hned dvě bohumínská parkoviště bez vyznačených parkovacích míst dočkají nového „nalajnování“. Opatření za pár desítek tisíc korun zvýší o čtvrtinu kapacitu parkovišť.

Bohumínská parkoviště čeká „lajnování“
Foto: mesto-bohumin.cz
Popisek: Bohumín
reklama

Do nástřiků parkovacích stání se už v květnu pustí v centru Bohumína na Okružní ulici za Slunečnicí u Rafinérského lesíku mezi zdejšími malometrážkami. Z šestnácti parkovacích míst jich tu najednou bude čtyřiadvacet. Ve Starém Bohumíně čeká naopak na tzv. lajnování odstavné parkoviště poblíž nemocničního areálu.

„Nejprve dojde k vyspravení betonové plochy. Pak na ni nastříkáme parkovací místa. Celkem tady najde místo k parkování až 54 aut. Plochu budou moci využívat jak návštěvníci nemocnice, tak zdejšího cykloservisu. Nevyznačená část přitom zůstane k dispozici pro mobilní sběrný dvůr, který od jara do podzimu pendluje Bohumínem,“ uvedl Petr Sobek z odboru dopravy bohumínské radnice. Dodal, že v centru města jsou ještě minimálně tři lokality, například v Čáslavské ulici u zdejšího hladového okna, kde by se mohla parkovací místa vyznačit. O tom, zda k tomu dojde, rozhodne v průběhu roku tým pro rozvoj města.

Letošní rozpočet města počítá s půl milionem korun na údržbu dopravního značení. Město se stará o téměř 900 dopravních značek. Vloni investovali do údržby a instalace dopravního značení rovný jeden milion korun. Vyznačených parkovacích míst se dočkalo například parkoviště na sídlišti v Tovární ulici v Záblatí. V centru města se „lajnovalo“ u pošty a mateřinky v Nerudově ulici a u základní školy v Čáslavské ulici. Kromě toho se pokračovalo v realizaci vyhrazených jízdních pruhů pro cyklisty. Cyklopruh v Ostravské ulici, vedoucí od Lounské ulice k Drátovenské, se rozšířil až ke křižovatce s ulicí Čs. armády. Náklady na toto vyznačení byly 130 tisíc korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mesto-bohumin.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Polička: Vyměněna další svítidla v našem městě

21:49 Polička: Vyměněna další svítidla v našem městě

Druhá etapa výměny svítidel veřejného osvětlení za podpory dotace z programu Efekt je dokončena. Vym…