Břeclav: Cyklisté na Pohansku vyjezdili téměř šest tisíc

16.08.2015 18:34 | Zprávy

Celé léto mohou lidé díky projektu Birell jízda pomáhat handicapovaným, jejichž snem je vrátit se zpět na kolo. Stačí projet na kole pod speciální bránou, která putuje po českých cyklostezkách.

Břeclav: Cyklisté na Pohansku vyjezdili téměř šest tisíc
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Bývalá kasárna v ulici Riegrova

Za každého cyklistu, který branou projede, se přičte na konto 5 Kč. Celkovou sumu Birell věnuje na nákup kol a handbiků pro handicapované.  Handicapovaní, které zákeřná nemoc či úraz zatím nepustí zpátky na kolo, jsou ke splnění svého snu zase o kus blíže. Ve středu 12. srpna v Břeclavi pro ně 1.171 lidí vyjelo částku 5.855 Kč.

Do pomoci handicapovaným se zapojilo i vedení města Břeclavi.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Markéta Šichtařová byl položen dotaz

Jak je to doopravdy?

Dobrý den, znám vás jako ekonomku. Teď kandidujete na kandidátce SPD. Zajímá mě tak, zda souhlasíte s tím, co SPD tvrdí o Ukrajincích, že jako Češi chudneme na tom, že poskytujeme pomoc a azyl? Nebo kde je problém, proč je naše životní úroveň podprůměrná? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Studie protipovodňových opatření v Plotištích

22:42 Hradec Králové: Studie protipovodňových opatření v Plotištích

V následujících měsících bude vznikat nová studie proveditelnosti protipovodňových opatření v městsk…