Brno: Bývalá vojenská jídelna na Kraví Hoře ožije díky novému parku

22.01.2021 17:39 | Zprávy

Prostor bývalé jídelny Gigant na Kraví Hoře projde regenerací. Na místě neužívaných a chátrajících objektů vznikne nový park, který se začlení do Masarykovy čtvrti.

Brno: Bývalá vojenská jídelna na Kraví Hoře ožije díky novému parku
Foto: brno.cz
Popisek: Brněnský magistrát

Brownfield na úpatí Kraví Hory, takto si budovu Gigantu, nyní Kadetku, vybaví mnoho lidí. Bývalá vojenská jídelna je přes 30 let opuštěná a její aktuální stav tomu odpovídá. Prostor před deseti lety vyhořel, ale nyní ho čeká zásadní oprava. Díky regeneraci vznikne nová zelená plocha se stromy a posezením na lavičkách. Park by měl být dokončen v dubnu 2022.

Vybudování parku bude předcházet demolice původních budov a celková asanace prostoru, ve kterém je momentálně mnoho náletové vegetace a odpadu. Poté se Brňané můžou těšit na novou zelenou plochu vybízející k trávení volného času.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Markéta Šichtařová byl položen dotaz

Politické neziskovky

Jak se pozná politická neziskovka? Kdo by to měl určovat? Protože podle mě je politicky orientovaná většina neziskovek.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pardubice: Dobrovolníci vysadili 80 lip k 80. výročí konce války

22:42 Pardubice: Dobrovolníci vysadili 80 lip k 80. výročí konce války

Krajina mezi Nemošicemi a Dražkovicemi o víkendu ožila stovkami lidí i novou zelení.