Brno: Na zelené střechy půjde z městského rozpočtu dalších 1,7 milionu korun

07.05.2021 12:48

Program na podporu tvorby zelených střech v Brně pokračuje. Brněnští radní doporučili zastupitelům poskytnout na další dokončené realizace 1,7 milionu korun. Poprvé je mezi nimi i střecha s plochou 1 000 m2, což je maximální podporovaný rozměr.

Brno: Na zelené střechy půjde z městského rozpočtu dalších 1,7 milionu korun
Foto: brno.cz
Popisek: Brněnský magistrát
reklama

O dotačním programu na podporu vytváření zelených střech jsme informovali podrobněji zde. V letošní výzvě dosud Odbor životního prostředí Magistrátu města Brna obdržel 10 kompletních žádostí o dotaci.

„Dotační program Zeleň střechám! je určen pro všechny, kteří chtějí zkvalitnit tepelnou stabilitu svého obydlí a žít v trvale udržitelné výstavbě. Jeho cílem je efektivní řešení hospodaření se srážkovou vodou u staveb na území města Brna,“ popsal cíle programu 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Minimální podporovaná plocha zelené střechy je 10 m², maximální 1 000 m². Maximální výše dotace na 1 m² činí 1 400 korun, nad rámec této částky jsou hrazeny výdaje spojené s pořízením statického posudku, a to až do výše 10 000 korun.

Dnes Rada města Brna doporučila zastupitelům schválit poskytnutí investičních dotací v celkové výši 1 714 000 korun na dalších 7 zrealizovaných projektů, u kterých byla řádně odevzdána závěrečná zpráva a veškeré podklady k vyúčtování dotace.

„Tyto zelené střechy mají průměrnou plochu 160 m2, jeden projekt, konkrétně bytový komplex, se ale vymyká – má plochu 1 000 m2. Poprvé tedy žadateli přispíváme v maximální výši,“ doplnil Petr Hladík.

Podrobnosti o dotačních programech vypisovaných Odborem životního prostředí MMB najdete na webu ekodotace.brno.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Třebíč: Model městské věže na radnici

15:47 Třebíč: Model městské věže na radnici

Ve středu 23. června 2021 nám žáci ze Základní školy Cyrilometodějská přivezli darem vlastnoručně vy…