Brno: Začátek září znamená novinky v systému vjezdů do centra města

01.09.2020 19:31

Ode dneška musí řidiči počítat s platností nových pravidel pro vjezd do centra města. Na jejich dodržování dohlédne kamerový systém. Pěší zóna by se měla zklidnit a stát se opět bezpečnou oblastí pro chodce.

Brno: Začátek září znamená novinky v systému vjezdů do centra města
Foto: brno.cz
Popisek: Brněnský magistrát

Se začátkem školního roku startují nová pravidla vjezdů do historického centra. To je od zítřka nové rozděleno do sedmi podoblastí: pěší zóna, Rašínova, Jezuitská, Měnínská, Bašty, Zelný trh a Veselá. Lidé získají povolení pro vjezd pouze do té podoblasti, kde podnikají nebo bydlí. Pouze rezidenti a abonenti z pěší zóny, kde nejsou parkovací místa, budou moci parkovat v jedné podoblasti navíc.

Vjíždět bez omezení do všech regulovaných podoblastí budou lidé moci pouze s oprávněním pro činnosti, jako jsou dlouhodobé, zásahové, zásilkové, pečovatelské a sociální služby, ZTP a ZTP/P, zásobování ve vymezených časech od 6:00 do 10:30 či taxislužba s platnou objednávkou. Výjimka dále platí pro vozidla integrovaného záchranného systému a městské policie. Ostatní mohou vjet pouze do podoblasti, ve které bydlí, mají provozovnu, kde vykonávají krátkodobou službu či vlastní vyhrazené parkovací stání apod.

mapa

Ze zóny A se nově do zóny B přesune ulice Besední. Lidé tak budou moci i bez povolení k vjezdu využívat místní parkoviště. Bez nutnosti vlastnit oprávnění bude přístupná celá podoblast Veselá. Lidé se tak dostanou na Šilingrovo náměstí, Dominikánskou a Veselou a budou moci využívat parkování v budově Velkého Špalíčku.

Využívat bude možné tzv. drop zóny, což jsou obrátková stání označená značkou parkování s parkovacím kotoučem. Celkově jich bude v centru přes 60 a budou platit buď na 30, nebo na 60 minut, a to podle značení. Může na nich parkovat kdokoliv, kdo viditelně označí dobu příjezdu. Na okraji centra jsou pak další obrátková stání.

Oprávnění pro vjezd do centra je nutné vyřídit na kontaktním pracovišti Zvonařka 5. Bližší informace naleznou zájemci ZDE.

(zdroj: brno.cz)

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Klienti Naděje pomáhají s venčením psů v útulku

7:37 Mladá Boleslav: Klienti Naděje pomáhají s venčením psů v útulku

O lidech bez domova se obecně ví, že milují čtyřnohé kamarády a velmi často si je pořizují jako své …