Bruntál: Rýsuje se dopravní řešení u zimního stadionu

22.01.2019 11:30

Přípravy na realizaci nového zimního stadionu v Bruntále pokračují. Zatím poslední usnesení k tomuto záměru přijala rada města ve středu 16. ledna, kdy schválila výzvu k podání nabídek na zpracování projektové dokumentace k dopravnímu řešení v okolí budoucího sportoviště.

Bruntál: Rýsuje se dopravní řešení u zimního stadionu
Foto: bruntal.net
Popisek: Náměstí města Bruntál

Samotný zimní stadion má stát v areálu Střední průmyslové školy a Obchodní akademie, v prostoru stávajícího fotbalového hřiště.

Předmětem vyhlášené veřejné zakázky je vypracování dopravní části projektové dokumentace. Navrhované řešení zahrnuje rozšíření v současnosti jednosměrné části komunikace Kavalcova a její uzpůsobení pro obousměrný provoz. Komunikace bude takto upravena až k ulici Chelčického, kde naváže na stávající obousměrnou komunikaci.

Zároveň zde bude navržena zastávka autobusu a bude vyřešena doprava pro pěší v návaznosti na stávající chodníky.

Další částí projektu pak bude zcela nová propojovací obousměrná komunikace mezi ulicemi Kavalcovou a Chelčického. Ta povede podél samotného zimního stadionu.

Součástí projektu je také spojovací chodník z horní části areálu u základní školy, který bude mít podobu svažujícího se bezbariérového chodníku.

Výstavbu nového zimního stadionu včetně jeho finální varianty a umístění schválili zastupitelé v minulém období. Je pevnou součástí schváleného strategického plánu rozvoje města na léta 2018 až 2023 a také programové dohody současné koalice politických subjektů v Bruntále.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Aš: Přibydou městské byty v Nedbalově ulici

21:49 Aš: Přibydou městské byty v Nedbalově ulici

Dohromady 27 městských bytů o velikosti 1 – 3 + KK se má v roce 2020 vybudovat v domě v Nedbalově ul…