Bruntál: Smrky napadl kůrovec, borovice v parku ohrožovaly okolí

22.02.2018 21:22 | Zprávy

Rozruch a otázky mezi obyvateli Bruntálu vyvolalo v posledních dnech další kácení vzrostlých jehličnanů na území města.

Bruntál: Smrky napadl kůrovec, borovice v parku ohrožovaly okolí
Foto: bruntal.net
Popisek: Náměstí města Bruntál

V průběhu února byly pokáceny tři smrky v lokalitě výstavbě nového parkoviště za restaurací V Zatáčce (Uhlířská ulice). Důvodem kácení byla skutečnost, že smrky byly napadeny kůrovcem, ačkoliv to na letmý pohled nemuselo být zřejmé. Orgán životního prostředí uložil provést za skácené smrky náhradní výsadbu na území města.

Další kácení stromů proběhlo v minulých dnech v areálu městského parku. Tentokrát se však nejednalo o smrky napadané kůrovcem jako v minulosti, ale o tři vzrostlé borovice v parku a dále jednu borovici ve Švermově ulici.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Tomio Okamura byl položen dotaz

Preferenční hlasy

Dobrý den, jak si vysvětlujete, že víc hlasů dostal třeba pan Rajchl nebo i váš bratr? A vůbec, že jste ve volbách celkově jako strana oslabili? Kde je podle vás chyba? Uvažujete třeba o tom, že byste skončil jako předseda?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Liberec: Státní svátek 28. října otevře historickou budovu radnice

19:44 Liberec: Státní svátek 28. října otevře historickou budovu radnice

Statutární město Liberec vás zve u příležitosti státního svátku Dne vzniku samostatného českoslovens…