Budoucí podobu areálu výstaviště bude Brno hledat v otevřené mezinárodní soutěži

27.12.2016 13:29 | Zprávy
autor: PV

Rada města Brna na zasedání schválila záměr vyhlásit mezinárodní otevřenou dvoukolovou ideovou urbanistickou soutěž „Areál brněnského výstaviště“. Přípravou a organizací soutěže pověřila Kancelář architekta města Brna.

Budoucí podobu areálu výstaviště bude Brno hledat v otevřené mezinárodní soutěži
Foto: Martin Šimák
Popisek: Pohled na Brno shora, letecký snímek

Cílem soutěže je získat kvalitní urbanistický návrh, který bude podkladem pro změnu územně plánovací dokumentace.  Areál brněnského výstaviště byl vždy vnímán jako unikátní území města, které je spojováno s pořádáním různých forem veletrhů a výstav. Jedná se o specifickou formu využití území, které tvoří jednu z důležitých hodnot města i z pohledu jeho dalšího rozvoje. Ani dnes však již areál není využíván výhradně jen pro konání výstav a veletrhů. Jsou zde dlouhodobě umístěny i další funkce: kongresová a ubytovací, sportovně-rekreační, vzdělávací, zábavní i funkce dopravní.

„Soutěž tedy nemá za cíl za každou cenu hledat zcela nové možnosti využití areálu, ale spíše najít kvalitní urbanistické řešení, které dá areálu jednotící koncepci, dlouhodobou udržitelnost i jeho přirozené a funkční zapojení do struktury města,“ řekl k záměru soutěže náměstek primátora pro rozvoj města Martin Ander.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

22:41 Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

Stánek města nabídl odpočinek i prostor pro sdílení názorů.