Pro IPRM „Přitažlivé město“ bylo v roce 2009, schválením Smlouvy o alokaci, vyhrazeno zhruba 387 milionů korun. Pardubice je během necelých sedmi let dokázaly vyčerpat téměř všechny.
„Díky programu IPRM si město sáhlo na opravdu velký balík peněz. Mrzí mě ale, že to nebylo ještě více, protože ta možnost tady byla,“ řekl primátor Martin Charvát. „Musíme navíc započítat i to, že například Sokolové dluží městu kolem 40 milionů korun, které město poskytlo, aby mohla být rekonstrukce sokolovny dokončena. A vůbec si nejsem jistý, jestli budou někdy v budoucnu schopni tuto půjčku městu vrátit,“ dodal primátor Charvát.
Během prvního plánovacího období EU 2007-2013 Pardubice prostřednictvím IPRM Přitažlivé město vyčerpaly téměř 375 milionů korun. „Jsme rádi, že se přes všechny problémy nakonec podařilo všechny projekty, realizované v rámci tohoto programu, dotáhnout včas do konce a vyčerpat tak téměř celou částku, kterou jsme měli k dispozici. Další miliony město čerpalo prostřednictvím IPRM na obnovu sídlišť Dukla a Višňovka,“ dodal náměstek primátora zodpovědný za dotace Jan Řehounek. „Nyní stojíme na počátku nového plánovacího období, kde máme šanci v rámci integrované teritoriální investice získat další stovky milionů z evropských dotací a posunout Pardubice zase o kus dopředu. Při čerpání nám určitě pomohou i zkušenosti z předchozího plánovacího období,“ uvedl náměstek Řehounek.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV