Česká Lípa: Na projektu přestavby budovy bývalé České pojišťovny se již pracuje

17.10.2020 15:59 | Zprávy
autor: PV

V náročné přípravě přestavby budovy bývalé České pojišťovny v ulici U Synagogy v České Lípě na budovu městského úřadu se českolipská radnice opět posunula vpřed. Jeden z autorů původního projektu, Ing. arch. Jiří Kňákal, totiž začal zpracovávat projektovou dokumentaci na přestavbu celé budovy.

Česká Lípa: Na projektu přestavby budovy bývalé České pojišťovny se již pracuje
Foto: ceska-lipa.info
Popisek: Česká Lípa

Město s ním uzavřelo smlouvu, jejíž součástí bude i vyrovnání licenčních práv s dalšími dvěma původními autory. Projektová dokumentace by měla být hotová na konci května příštího roku, úředníci by se měli do nového pracoviště přestěhovat v polovině roku 2022.

Záměru modernizace budovy bývalé České pojišťovny dali českolipští zastupitelé zelenou na svém červnovém zasedání, na kterém se seznámili se závěry studie zpracovanou Ing. arch. Kňákalem. Obsahem studie byl především souhrn všech stavebních úprav, které bude nutné provést, aby se z objektu stala moderní budova úřadu 21. století. Objekt by navíc měl být šetrný k životnímu prostředí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Renáta Zajíčková byl položen dotaz

Zákaz mobilů ve školách

Znamená zákaz mobilů ve školách izolaci od technologií? Podle mě ne a souhlasím s vámi, že digitální gramotnost nebo jak to nazvat je třeba rozvíjet, ale je třeba řešit i socializaci dětí, kterou dnes nahrazují právě telefony, tablety apod. a to podle mě není dobře.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prachatice: Rekonstrukce bytových jader

22:41 Prachatice: Rekonstrukce bytových jader

Starosta Jan Bauer a místostarosta Jan Kotrba navštívili bytový dům v ulici Národní 1003, kde byla d…