Česká Lípa vstoupí do nového roku s rozpočtovým provizoriem

22.12.2024 7:04 | Tisková zpráva
autor: PV

Bez schváleného rozpočtu vstoupí město Česká Lípa do roku 2025. Financování města se od 1. ledna 2025 do doby schválení rozpočtu bude řídit pravidly rozpočtového provizoria, která si zastupitelé schválili na prosincovém jednání ve středu 18. prosince. Rozpočet pak chtějí schvalovat na konci ledna příštího roku.

Česká Lípa vstoupí do nového roku s rozpočtovým provizoriem
Foto: ceska-lipa.info
Popisek: Česká Lípa

„Rozpočtové provizorium je celkem běžná věc, stejný postup jsme zvolili i na začátku letošního roku. Na přípravě návrhu rozpočtu na rok 2025 intenzivně pracujeme. Schvalování rozpočtu na konci ledna se nám v minulosti osvědčilo, pozdější termín schvalování nám umožňuje lépe odhadnout příjmy a výdaje. Občané se ale nemusejí bát, běžného chodu města se provizorium nedotkne, všechny služby budou zajištěny tak, jak jsou zvyklí, v provozu budou všechny školy i příspěvkové organizace,“ ujistila starostka České Lípy Jitka Volfová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Igor Červený byl položen dotaz

EU

Já teda nevím, ale vy máte dojem, že nyní v EU vše neurčují jen státy jako Německo, Francie? Možná máme právo veta, ale k čemu nám je to dobré, když nám EU diktuje vše a čím dál víc má tendenci zasahovat i do soukromí lidí? Nebo to vše se děje, protože naší zástupci v EU jsou k ničemu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Děčín: Strážníci učí děti a mládež bezpečně žít

11:17 Děčín: Strážníci učí děti a mládež bezpečně žít

Strážníci naší městské policie pravidelně navštěvují základní i střední školy nejen v Děčíně, ale i …