České Budějovice: Jihočeskou památkou roku 2019 se stala Solnice

13.02.2020 8:36 | Zprávy
autor: PV

Členové jihočeské sekce Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska na svém dnešním jednání rozhodovali o vítězích krajského kola Památka roku 2019.

České Budějovice: Jihočeskou památkou roku 2019 se stala Solnice
Foto: cb-info.cz
Popisek: České Budějovice

Ve velké kategorii „bojoval“ zámeček Poříčí v Boršově nad Vltavou, fara v Čakově, českobudějovická Solnice a hřbitovní kaple v Protivíně. K kategorii malých staveb se o prvenství ucházela stará radnice v Dačicích a Buškův hamr v Trhových Svinech.

„Moc nás těší, že členové přidělili prvenství budějovické Solnici. Vlastník objektu si takové ocenění rozhodně zaslouží, Solnici citlivě zrekonstruoval a otevřel veřejnosti za své vlastní peníze, z dotačních zdrojů nečerpal žádné prostředky,“ uvedl krátce po vyhodnocení náměstek primátora Tomáš Bouzek, který je zároveň místopředsedou Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska. V malé kategorii vyhrála stará radnice v Dačicích.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Adriana Chochelová byl položen dotaz

Důvod k hrdosti?

Paní Nerudová se chlubí, jak doběhla Okamuru, tím že jste vycestovala proti jeho vůli za státní peníze! Nepřipadá vám spíš, že jste doběhly českého občana a daňového poplatnika, který vás platí a kterým vy máte sloužit? Připadá vám to jako dostatečný důvod k hrdosti? Michal Prášek

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zlín: Svoz vánočních stromků začne v pondělí 12. ledna

22:42 Zlín: Svoz vánočních stromků začne v pondělí 12. ledna

Město Zlín zajistí také v roce 2026 svoz odložených vánočních stromků. Občané je mohou odkládat k ba…