České Budějovice: Teplárna získala ocenění Bezpečný podnik

02.06.2013 13:43

Akciová společnost Teplárna České Budějovice je letos zatím jedinou jihočeskou firmou, která získala titul Bezpečný podnik. Zařadila se tak mezi 72 českých společností, které toto ocenění vlastní.

České Budějovice: Teplárna získala ocenění Bezpečný podnik
Foto: cb-info.cz
Popisek: České Budějovice
reklama
„V moderním pojetí nejde jen o vlastní bezpečnost zaměstnanců při práci a jejich zdraví, ale i ochranu životního prostředí a kvalitu práce. A v energetice, kde působíme, to není právě jednoduché zajistit. O to si ocenění víc vážíme. Pro nás to je stejně důležitá oblast jako finance a ekonomika,“ říká Martin Žahourek, místopředseda představenstva teplárny. Ten ocenění převzal včera v Opavě spolu s dalšími dvanácti podniky. Mezi nimi byly i Třinecké železárny, Osram ČR nebo Isolit - Bravo. 
 
Teplárna, která je nejvýznamnějším výrobcem a dodavatelem energií v podobě tepla, teplé užitkové vody, páry a elektrické energie ve městě České Budějovice, první titul Bezpečný podnik získala už v roce 2006, ale dál ho neobhajovala, což se vyžaduje každé tři roky. 
 
Vedení teplárny nastavilo nová pravidla řízení, jejichž cílem je trvalé zlepšování. „A to se bez dokonalého zvládnutí řady procesů neobejde. Tedy nejen výroby, vzdělávání zaměstnanců a vztahy se zákazníky, ale i bezpečnosti, ochrany zdraví a životního prostředí. To je ve firmě, která má řadu tlakových, plynových, elektrických a zdvihacích zařízení včetně drážní dopravy velmi důležité. Každá chyba se tady vymstí,“ říká Ivan Šolar, bezpečnostní a požární technik. Ten za stejně významné jako vůli a podporu vedení, pokládá i komunikaci se zaměstnanci, aby nový styl řízení vzali za své. Jinak by šlo pouze o technická opatření. „Prevence významně snižuje náklady a ztráty a zvyšuje bezpečnost,“ dodává. 
 
Program Bezpečný podnik existuje od roku 1996 a vyhlašuje ho Ministerstvo práce a sociálních věcí. Titul platný tři roky pak vydává Státní úřad inspekce práce. V Česku se s platným oceněním nyní prokazuje elitní skupina 72 firem. V Jihočeském kraji jsou mezi nimi například Hochtief, ČZ Strakonice a Jaderná elektrárna Temelín.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: c-budejovice.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vítkov: Město chystá rekonstrukci mostu i zatrubnění potoku Čermná

21:49 Vítkov: Město chystá rekonstrukci mostu i zatrubnění potoku Čermná

Městský úřad ve Vítkově oznamuje, že se připravuje rekonstrukce mostu ve Švermově ulici v místě křiž…