Od dubna zavádí město Český Krumlov svoz biologicky rozložitelného odpadu rostlinného původu, tj. rostlinných zbytků ze zahrad a domácností. Rozšiřuje tak stávající systém sběru tříděného odpadu a bezplatného odkládání odpadů na sběrném dvoře.
„Biologický odpad tvoří podstatnou část odpadu v běžné popelnici, zavedením jeho třídění by proto mělo dojít k poměrně výraznému snížení objemu komunálního odpadu ukládaného na skládku," uvádí starosta Dalibor Carda.
K odkládání odpadu slouží popelnice o objemu 240 l a kontejnery o objemu 1 100 l. Popelnice pro jednotlivé rodinné domy bude městský úřad poskytovat na základě žádostí obyvatel.
Systém bude fungovat od 1. dubna 2019, aktuálně jsou kontejnery rozmísťovány na veřejných prostranstvích v lokalitách se sídlištní a bytovou zástavbou. Celkem bude rozmístěno 50 ks kontejnerů. „Víka kontejnerů jsou zabezpečena proti otevření tak, aby je ještě nebylo možné využívat. Následně se budou nádoby polepovat informačními samolepkami a současně se kontejnery zprovozní," vysvětluje Vlasta Horáková, vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství českokrumlovského městského úřadu.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku


