Cheb: Jak město využije objekt Dragounská 12?

22.01.2019 10:46

Ze zařízení Mája se sem přestěhuje denní stacionář pro osoby se zdravotním postižením, do budoucna zde má vzniknout centrum sociálních služeb provozovaných městem.

Cheb: Jak město využije objekt Dragounská 12?
Foto: archiv města
Popisek: Náměstí Krále Jiřího z Poděbrad v Chebu

Denní stacionář pro osoby se zdravotním postižením se přesune z nevyhovujících prostor v zařízení Mája do nedalekého panelového domu Dragounská 12, kde kraj v současné době ukončuje provoz domova pro seniory a klienty postupně stěhuje do zrekonstruovaného objektu na sídlišti Skalka.

Sedmipodlažní dům Dragounská 12 patří do majetku města. To by tady chtělo postupně vybudovat centrum sociálních služeb, které město provozuje. Do budoucna by se sem tak mohly přesunout i zbývající služby ze zařízení Mája či kanceláře městské příspěvkové  organizace Správa zdravotních a sociálních služek, uvažuje se rovněž o vzniku domova se zvláštním režimem pro osoby s Alzheimerovou chorobou a podobnými onemocněními.

Přestěhování denního stacionáře pro osoby se zdravotním postižením do objektu Dragounská 12 má proběhnout v březnu. Náklady by měly být výrazně nižší než v případě minulým vedením navrhovaného stěhování do části areálu školky v Bezručově ulici. Navíc by se mělo jednat o trvalé řešení. Město jedná s Karlovarským krajem o bezplatném převodu vnitřního zařízení v Dragounské 12, díky kterému by se sem stacionář mohl přesunout bez potřeby větších investic.

Budoucí úpravy potřebné pro přestěhování dalších sociálních služeb by měly podle předběžných odhadů přijít na jednotky milionů korun. V této souvislosti se chce město  s krajem dohodnout také na pronájmu či odprodeji části zahrady sousední nemocnice, kde by pak mělo vzniknout odpočinkové zázemí pro klienty Dragounské 12.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České Budějovice: Primátor přijme strážce pořádku z Lince

21:11 České Budějovice: Primátor přijme strážce pořádku z Lince

Na zkušenou do Českých Budějovic přicestují zástupci z partnerského Lince v úterý 22. října.