Cheb: Lávka do Hájů je opravena a v provozu

18.01.2019 18:16

Obyvatelé této chebské části tak mají možnost opět se dostat nejkratší cestou do centra města

Cheb: Lávka do Hájů je opravena a v provozu
Foto: archiv města
Popisek: Náměstí Krále Jiřího z Poděbrad v Chebu

Téměř po roce je znovu zprovozněna lávka do Hájů. Obyvatelé této chebské čtvrti se tak opět dostanou nejkratší cestou do centra města. Na lávce pro pěší přes trať ČD mezi ulicemi Antala Staška - Dyleňská byly provedeny nutné opravy, aby byl umožněn její dočasný provoz s životností maximálně 5 let.

Rozsah oprav byl stanoven na základě odborné prohlídky mostního specialisty na ocelové konstrukce z firmy Pontex, s.r.o., která byla zároveň i dodavatelem projektové dokumentace zpracované již na jaře 2018. V rámci oprav byla provedena výměna částí nosné konstrukce, ztužidel a dalších ocelových prvků, které byly velmi oslabeny dlouhotrvající korozí. Pro zajištění stability byla doplněna i nová příhradová ztužidla mostovky a doplněna ztužidla stojek. Následně byla celá konstrukce očištěna a nastříkána prokorozním nátěrem v červené barvě. Z důvodu snížení tzv. užitného zatížení lávky byl zúžen průchozí profil posunutím zábradlí o 0,5 m z každé strany na průchozí šířku 1,5 m. Pro odlehčení nosné konstrukce byl oboustranně odstraněn i asfaltový kryt mostovky.

Do konce měsíce dubna bude ještě dokončen finální nátěr bezpečnostních zábran v návaznosti na klimatické podmínky.

Práce probíhaly ve třech etapách, kdy nejnáročnější byla oprava střední části lávky, která musela být prováděna při výlukách trakčního a kolejového vedení během listopadu. Vzhledem k tomu, že současně probíhaly výluky i celého nádraží v rámci opravy budovy nádraží, město ušetřilo za výluky včetně zajištění kvalifikovaného dozoru a techniky SŽDC v řádech statisíců. Jediná nevýhoda to byla pro zhotovitelskou firmu Lemonta s.r.o., protože práce musely probíhat v noci jen 4-5 hodin. Toto bylo největší úskalí celé opravy a znatelné časové zdržení. Oprava trvala 3,5 měsíce a celková cena za opravu nepřekročí 5 milionů korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zlín: Rozpočet města pro rok 2020 je přebytkový

21:32 Zlín: Rozpočet města pro rok 2020 je přebytkový

Město Zlín bude mít v roce 2020 přebytkový rozpočet. Celkové příjmy by měly dosáhnout výše 1 664 735…