Cheb: Nová stezka do Dolních Dvorů se dočká prodloužení

18. 9. 2018 11:30

Výstavba druhé části stezky přijde zhruba na 4,8 milionu korun. Hotova má být do konce května příštího roku.

Cheb: Nová stezka do Dolních Dvorů se dočká prodloužení
Foto: archiv města
Popisek: Náměstí Krále Jiřího z Poděbrad v Chebu
reklama

Nedávno dokončená první část stezky pro pěší a cyklisty do městské části Dolní Dvory se dočká prodloužení. Od křižovatky hlavní silnice s Uhelnou ulicí, kde nyní končí, bude pokračovat dále směrem ke druhému kruhovému objezdu. „Nedávno dokončená první část stezky vede od kruhového objezdu podél areálu bývalé Západní stavební až k Uhelné ulici. Celkové náklady na její výstavbu a realizaci souvisejících úprav včetně vybudování nového veřejného osvětlení a úprav odvodnění činily přes 6,6 milionu korun, přičemž část pokryla dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury ve výši necelého 1,5 milionu korun. Kromě vybudování samotné stezky došlo také k úpravám kruhového objezdu,“ uvedl místostarosta Michal Pospíšil.

„Díky nové stezce a úpravám kruhového objezdu se obyvatelé Dolních Dvorů bezpečně dostanou na zastávku MHD nebo ze zastávky domů. Dosud museli chodit po krajnici velmi frekventované komunikace. Provedené úpravy určitě ocení i lidé, kteří dojíždějí autobusem za prací do průmyslového parku. I pro ně je cesta daleko bezpečnější,“ dodal starosta Zdeněk Hrkal.

Výstavba druhé části stezky pro pěší a cyklisty, jejíž součásti opět bude i vybudování nového veřejného osvětlení a odvodnění, přijde zhruba na 4,8 milionu korun. Již přidělená dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury pokryje tentokrát plnou polovinu nákladů. „Na základě smlouvy s dodavatel má být druhá část stezky hotova nejpozději do konce května příštího roku,“ uzavřel místostarosta Pospíšil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plzeň: Díky vylepšení aplikace PlzniTo je hlášení závad ještě jednodušší

17:15 Plzeň: Díky vylepšení aplikace PlzniTo je hlášení závad ještě jednodušší

Oblíbená plzeňská aplikace PlzniTo, pomocí které lze snadno nahlásit závady ve veřejném prostoru, se…