Cheb: Starosta jednal s vedením Česko-německého fondu

22.08.2012 18:43 | Zprávy
autor: mestocheb.cz

S ohledem na podobné cíle fondu a vznikající Nadace Chebský les se v Praze hovořilo o spolupráci.

Cheb: Starosta jednal s vedením Česko-německého fondu
Foto: mestocheb.cz
Popisek: Náměstí v Chebu

Chebský starosta Pavel Vanoušek se v Praze sešel s vedením Česko-německého fondu budoucnosti. Tento nadační fond byl založen v roce 1997 s cílem podporovat porozumění mezi Čechy a Němci, zvyšovat počet vzájemných setkání a rozšiřovat formy spolupráce podporováním společných projektů. Od roku 1998 už poskytl přibližně 40 milionů eur na zhruba 7 tisíc projektů. „Setkal jsem se s Tomášem Jelínkem a Joachimem Brussem, českým a německým ředitelem Česko-německého fondu budoucnosti. Informoval jsem je o záměru města Cheb založit společně s okresem Tirschenreuth Nadaci Chebský les,“ uvedl starosta Pavel Vanoušek. „Vysvětlil jsem jim, na jakých principech bude naše nadace fungovat a jaké bude její poslání.“

Nadace Chebský les bude mít obdobné zaměření jako Česko-německý fond budoucnosti. Podporovat však bude projekty regionálního zaměření, respektive týkající se Chebu a regionu historického Chebska. „S ohledem na podobné cíle Česko-německého fondu budoucnosti a Nadace Chebský les jsme hovořili o jejich možné budoucí spolupráci. Tento náš návrh se setkal s velmi pozitivní reakcí. Spolupracovat bychom chtěli nejen v informační rovině, ale i v oblasti podpory konkrétních projektů,“ vysvětlil starosta Vanoušek.

Bc. Tomáš Ivanič, redaktor Chebských radničních listů

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Louny: Nová ambulance denzitometrie

22:41 Louny: Nová ambulance denzitometrie

Od července bude na poliklinice v Lounech nově k dispozici ambulance denzitometrie.