Chomutov: Výkup bytů funguje spolehlivě, město chce získat další

20.08.2019 21:29 | Zprávy
autor: PV

Od května tohoto roku začalo město Chomutov s výkupem bytů od široké veřejnosti, snaží se tím rozšířit vlastní bytový fond v lokalitách, které svým jednáním dusí spekulanti a obchodníci s chudobou.

Chomutov: Výkup bytů funguje spolehlivě, město chce získat další
Foto: chomutov-mesto.cz
Popisek: Chomutovské náměstí

Chomutov je vůbec prvním městem, které takto postupuje. Úspěšný výkup prvních čtyř bytů ukazuje, že zvolený model funguje. „Prozatím jsme vyčerpali zhruba třetinu z celkových prostředků, takže bychom do konce roku rádi získali alespoň dalších osm bytů, které bychom mohli dále využít k pronájmu,“ sdělil náměstek primátora Milan Märc.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Hlasování o důvěře

Kritizujete Babiše za to, že na hlasování chyběl, ale není vám spíš trapně z toho, že jste vyvolali hlasování a pak nebyli schopni ani zajistit, aby hlasovala všichni poslanci z opozice? Jitka

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeň propojí břehy Mže technickým unikátem

13:05 Plzeň propojí břehy Mže technickým unikátem

Městská Správa veřejného statku letos zahájí v Malesicích stavbu tzv. transbordéru, samoobslužného g…