Chrudim připravuje nový skatepark

08.03.2018 18:19

Město Chrudim připravuje nový skatepark. V loňském roce si na něj nechalo zpracovat studii a na začátku letošního roku k němu získalo kladné stanovisko Povodí Labe i souhlas Odboru životního prostředí chrudimského Městského úřadu.

Chrudim připravuje nový skatepark
Foto: chrudim.eu
Popisek: Chrudim

„Důvod přípravy nového skateparku je jednoduchý. Ten stávající je již na hranici své životnosti a poptávka po novém se objevuje již delší dobu, opakovaně se požadavek navíc objevuje i v Desateru problémů města Chrudim,“ říká místostarosta města Chrudim Jan Čechlovský.

Po dohodě s uživateli bylo vybráno nové místo, které je na volných pozemcích vedle cyklostezky podél řeky Chrudimky v blízkosti OC Tesco. Výše uvedené souhlasy jsou nutné proto, že se stavba bude nacházet ve vyhlášeném záplavovém území řeky Chrudimka.

Rovněž podoba nového skateparku by měla být úplně jiná. Jeho rozloha by mohla být zhruba 1500 m2, rampy a pojezdné plochy jsou navrženy betonové a skatepark obsahuje všechny aktuální a používané překážky uspořádané do vzájemně propojených sekcí. Také obtížnost překážek je stupňována od těch nejjednodušších po ty obtížnější. Zpracovatelé studie návrh nového skateparku od začátku konzultovali se zástupci současných uživatelů skateparku.

„Po získání potřebných souhlasů chceme nyní nechat zpracovat projektovou dokumentaci a získat stavební povolení. Jsem přesvědčen, že příští rok může nový skatepark stát a sloužit,“ dodává místostarosta Jan Čechlovský.

Místo stávajícího skateparku by mělo být následně využito v rámci dalšího rozvoje sportovních areálů. Částečně se ho dotkne komunikace přímého napojení sportovišť, zbývající část plochy plánuje město využít k parkování.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Děčín: Dotační program Děšťovka je pro všechny domácnosti

21:17 Děčín: Dotační program Děšťovka je pro všechny domácnosti

Domácnosti z celého Česka mohou získat až 55 tisíc korun na zachytávání dešťové vody pro zalévání za…