Digitalizovaný rentgen má bohumínská nemocnice už i v ambulanci

13.08.2016 14:31 | Zprávy
autor: PV

Chirurgická a ortopedická ambulance Bohumínské městské nemocnice (BMN), která sídlí v pavilonu D, se dočkala digitalizace rentgenu. Funguje od června a díky němu se významně zvýšila nejen kvalita pořizovaných snímků, ale zkrátila se i doba vyšetření.

Digitalizovaný rentgen má bohumínská nemocnice už i v ambulanci
Foto: mesto-bohumin.cz
Popisek: Bohumín

„Jde o další krok ke zvýšení komfortu vyšetření pacientů a práce lékařů. Navíc se nyní BMN připojila k plnému využívání tzv. EPACsu, sítě propojující většinu významných zdravotnických zařízení v celé zemi. Díky ní lze během pár minut snímky přeposlat ke konzultaci do jiného zařízení, v případě potřeby je lze vypálit i na CD nosič,“ uvedl ředitel nemocnice Kamil Mašík.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Valašské Klobouky: Ohlédnutí za Olympijským během

19:47 Valašské Klobouky: Ohlédnutí za Olympijským během

Letošní 10. ročník Olympijského běhu se uskutečnil jako tradičně za krásného letního počasí, závodil…