Do Pardubic míří koloběžky, město bude jejich provoz regulovat pomocí memoranda

28.07.2020 7:38 | Zprávy
autor: PV

Popularita sdílené mobility stoupá, řada měst již zavedla anebo průběžně zavádí možnost využívat sdílená kola, tuto službu navíc v některých městech již doplňují sdílené elektrické koloběžky. Ty se brzy objeví také v ulicích Pardubic. Aby však radnice předešla negativním zkušenostem z jiných oblastí, rozhodla se nastavit podmínky jejich užívání prostřednictvím memoranda.

Do Pardubic míří koloběžky, město bude jejich provoz regulovat pomocí memoranda
Foto: pardubice.eu
Popisek: Pardubická radnice

„Řada měst má se sdílenými elektroběžkami negativní zkušenosti, a právě tomu se chceme prostřednictvím memoranda mezi městem Pardubice a firmou Bolt, která má zájem provozovat tuto službu na území Pardubic bez finanční účasti města, vyvarovat. V memorandu jsou jasně vytyčeny podmínky, za kterých je možné, aby zde tato služba fungovala, aniž by docházelo k ohrožování chodců, odkládání elektroloběžek na různých, nepovolených místech, vymezeny v něm jsou také plochy, na které budou mít elektroběžky vjezd zakázán,“ popisuje náměstek primátora pro dopravu Petr Kvaš podstatu memoranda, jehož podobu na svém pondělním jednání schválila Rada města Pardubic.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šumperk: Partnerství měst žije

13:44 Šumperk: Partnerství měst žije

Partnerská města nejsou jen formální dohody uložené v šanonech radnic. Skutečný smysl partnerství se…