Do Prahy míří díky kampani hlavního města více Britů

11.08.2012 10:30 | Zprávy

Praha zná již některé konkrétní výsledky kampaně “Take Part in The Prague Games,“ kterou se zviditelnila v souvislosti s Olympijskými hrami v Londýně. Definitivní výsledky budou sice známé až v průběhu září, nicméně již nyní do Prahy podle statistik pražského letiště zamířilo více Britů, než v minulém roce.

Do Prahy míří díky kampani hlavního města více Britů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pražský hrad

„Ze čtyř londýnských letišť přiletělo do Prahy od zahájení kampaně 21. května do konce června o 48% více turistů oproti stejnému období v minulém roce. V celkovém počtu návštěvníků z Velké Británie jde o nárůst o 12%. Z těchto předběžných výsledků je vidět, že dobře načasovaná a vtipně pojatá kampaň přinesla zvýšený zájem anglického trhu o Prahu. Jsem rád, že se nám podařilo oslovit britské turisty i s relativně skromným rozpočtem,“ řekl primátor Bohuslav Svoboda. „Do 12. srpna zároveň pokračuje internetová soutěž o pobyt v Praze pro dvě osoby. Do dnešního dne se registrovalo 1 387 soutěžících,“ dodal primátor.

Podle Českého statistického úřadu narostl za letošní červen i počet britských hostů ubytovaných v hotelech v Praze. Oproti loňskému stavu přibylo více než 4 500 osob.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Louny: Nová ambulance denzitometrie

22:41 Louny: Nová ambulance denzitometrie

Od července bude na poliklinice v Lounech nově k dispozici ambulance denzitometrie.