Festival Ekologické dny Olomouc slaví třicet let

15.09.2020 10:11 | Zprávy

V Olomouci a jeho blízkém okolí se ve dnech 26. 9. – 4. 10. 2020 bude konat 30. ročník Ekologických dnů Olomouc (EDO). Tento oblíbený environmentální festival bude tradičně ozdoben velmi pestrým programem. Letos bude výběrem toho nejlepšího, co na své dlouhé pouti veřejným prostorem lidem nabídl.

Festival Ekologické dny Olomouc slaví třicet let
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

Ekojarmark přinese řadu přitažlivých akcí a celodenní příděl skvělé muziky, v Rajské zahradě Františka Skály v areálu Sluňákova představí průřez svou tvorbou Oldřich Janota, besedy EDO jsou nabité inspirujícími osobnostmi našeho veřejného života, výstavy originálními tvůrci, výlety novými objevy i překvapeními v naší krajině

Největší akcí festivalu je Ekojarmark, jenž v sobotu 26. 9. na olomouckém Horním náměstí představí bohatý program pro děti i dospělé včetně divadla (Buchty a loutky), tanečních kurzů, přírodovědných her, anebo science show Pevnosti poznání PřF UP. Po celý den bude na náměstí koncert, na kterém vystoupí AG Flek, Jananas, Mirek Kemel, Hm…, Květy, Lanugo a vše zakončí Iva Bittová, která před třiceti lety zahájila historii festivalu svým zpěvem a hrou na housle na Sloupu Nejsvětější Trojice.

EDO letos slibují i mnoho dalších ochutnávek z nekonečného bohatství našeho světa a stejně jako v minulosti se budou znovu snažit utvářet těsnější sepětí člověka a přírody, kterou společně obýváme ve prospěch uchování života. Organizátor EDO Michal Bartoš říká: „Stojí za to do Olomouce přijet. Víkend besed probíhá v součinnosti s festivalem Academia film Olomouc, festivalem Den architektury a s podzimní výstavou Flora Olomouc. Je symbolické, že v době, kdy je z důvodů epidemie činnost všech těchto akcí ohrožena, snaží se jejich organizátoři najít svá vlastní řešení na bezpečné pořádání svých akcí, vzájemně se obohatit a spolupracovat. Za EDO prosím zájemce, aby sledovali náš aktuální program, vzhledem k epidemiologické situaci může dojít k organizačním i programovým změnám. Mohou se měnit například místa konání programu a počtů osob na jednotlivých akcích.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

ekologie , festival , Olomouc

autor: PV

style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Karlovy Vary: Primátorka města přijala norského Chargé d´affaires

20:36 Karlovy Vary: Primátorka města přijala norského Chargé d´affaires

Karlovarská primátorka Andrea Pfeffer Ferklová dnes přivítala diplomatického zástupce Velvyslanectví…