Frýdek-Místek: Město otestuje parkovací plochy ze zatravňovacích dlaždic

11.05.2019 10:39 | Zprávy
autor: PV

Frýdek-Místek stejně jako i další města bojuje s nedostatkem parkovacích míst. Nyní svitla alespoň naděje, že řidiči, kteří stojí i přes zákaz na městské veřejné zeleni u silnic, by nemuseli platit pokuty. Město chce tyto plochy upravit a „legalizovat“ jako parkovací.

Frýdek-Místek: Město otestuje parkovací plochy ze zatravňovacích dlaždic
Foto: frydekmistek.cz
Popisek: Frýdek-Místek

„Rozhodli jsme se otestovat parkovací plochy ze zatravňovacích dlaždic. Jejich velkou výhodou je rychlá pokládka a také snadná demontáž. To jsou také hlavní kritéria pro to, abychom mohli budovat parkoviště v místech, kde vedou například kabelové rozvody, jejichž majitelé na rozdíl od asfaltu zatravňovací dlaždice ve větší míře akceptují, a to zejména s ohledem na snadnější přístup k místu poruchy nebo havárie. U vodovodů nebo plynovodů, zejména pokud nejsou zapuštěny hluboko v zemi, je situace složitější. Hrozí, že při parkováním těžších vozidel v daném místě může dojít k jejich poškození. Nicméně i s jejich majiteli budeme o možnostech parkování jednat,“ vysvětlil náměstek primátora Karel Deutscher s tím, že zatravňovací dlaždice zpevní a vyrovnají povrch, zabraňují vyježdění kolejí a tvorbě kaluží, v létě nesálají teplo, jako asfalt, což je zejména na sídlištích žádoucí a jelikož jsou z pevného plastu, tak neodebírají vodu rostoucí trávě, jako je tomu v případě betonových dlaždic.

První parkovací místa ze zatravňovacích dlaždic vzniknou v následujících týdnech na ulici 28. října v Místku, přesněji před křižovatkou s ulicí Ke splavu (lokalita sídliště Riviera). Práce budou zahájeny 13. května a ukončeny by měly být do poloviny června. Následně tam bude moci legálně parkovat 18 aut.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šumperk: Partnerství měst žije

13:44 Šumperk: Partnerství měst žije

Partnerská města nejsou jen formální dohody uložené v šanonech radnic. Skutečný smysl partnerství se…