Frýdek-Místek: Město řeší dopravní situaci u OC Paráda

31.12.2024 22:09 | Tisková zpráva
autor: PV

Město usiluje o zlepšení dopravní situace o obchodního centra na okraji sídliště Slezská ve Frýdku. Občané se v lokalitě potýkají s nedostatkem chodníků a absencí přechodů pro chodce. Radnice nyní naráží na čtvrt století neřešené problémy a nevhodné územní plánovaní z minulosti. V plánu je nová krajská okružní křižovatka a jednání s vlastníkem soukromého pozemku.

Frýdek-Místek: Město řeší dopravní situaci u OC Paráda
Foto: frydekmistek.cz
Popisek: Frýdek-Místek

Frýdek-Místek se zaměřuje na zlepšení dopravní situace u Obchodního centra Paráda ve Frýdku. Zástupci radnice na místě vyhodnotili důsledek nedostatku chodníků i přechodů pro chodce a zjišťují dostupné možnosti zajištění nápravy. „O situaci u obchodního centra víme, i z osobní zkušenosti, bohužel dříve, přibližně před patnácti lety nebyly přístupové cesty k prodejnám vhodně naddimenzovány pro dnešní počet vozidel přijíždějících na parkoviště, stejně jako se nemyslelo na zajištění bezpečnějšího příchodu pro chodce,“ objasnil primátor Frýdku-Místku Petr Korč (Naše Město F-M).

„Nicméně, situace nám rozhodně není lhostejná. Již před několika měsíci jsme u křižovatky Dobrovského umístili cedule s výraznými prvky, upozorňující na zvýšený pohyb chodců. Dále plánujeme dobudovat část chybějícího chodníku za křižovatkou,“ upřesnil primátor Petr Korč.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Mgr. Ondřej Krutílek byl položen dotaz

Vy-EU zaspala

Na to jste přišel až nyní? Nemyslíte, že EU zaspala snad ve všem? A že to hlavní, co se jí daří je destabilizace sama sebe?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hustopeče: Jiří Kolbaba nadchl vyprávěním o Islandu

19:44 Hustopeče: Jiří Kolbaba nadchl vyprávěním o Islandu

V zaplněném sále kina v Hustopečích se uskutečnila cestovatelská přednáška známého fotografa a dobro…