Frýdek-Místek: Nová tradice na radnici

24.12.2016 18:59 | Zprávy
autor: PV

V dopoledních hodinách 22.prosince přinesli na frýdeckou radnici místní skauti Betlémské světlo. Jeho přenesením z lucerny na lucernu zřejmě zažehli novou tradici ve Frýdku-Místku.

Frýdek-Místek: Nová tradice na radnici
Foto: frydekmistek.cz
Popisek: Frýdek-Místek

„Betlémské světlo tu máme takto poprvé a skutečně věříme, že by tomu tak mohlo být každoročně, aby si lidé zvykli, že na radnici mohou těsně před Štědrým dnem tento symbolický plamen získat,“ uvedl Libor Koval, který skauty přijal spolu s Marcelem Sikorou a primátorem Michalem Pobuckým. Toho zajímala technická stránka věci, jak skauti oheň distribuují a udržují. Ti Betlémské světlo střeží ve více zdrojích, však i na frýdeckou radnici přišli hned se čtyřmi lucernami.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České Budějovice: Šikovné učně pozdravila primátorka

16:44 České Budějovice: Šikovné učně pozdravila primátorka

V obřadní síni radnice se sešli vítězové soutěže Učeň roku a Zlaté ruce 2026 i jejich rodiče.