Frýdek-Místek: Nové sídlo městské policie v Těšínské ulici

31.05.2021 10:11

Statutární město Frýdek-Místek v dubnu učinilo několik významných administrativních kroků směrem k zahájení rekonstrukce domu č. p. 1083 v ulici Těšínská, kde má vzniknout nové kontaktní centrum městské policie a přesídlit přestupkové oddělení magistrátu.

Frýdek-Místek: Nové sídlo městské policie v Těšínské ulici
Foto: frydekmistek.cz
Popisek: Frýdek-Místek

Tuto nemovitost radnice nabyla v rámci směny se Slezanem v roce 2017 a nyní se projekt dovedl k žádosti o stavební povolení a současně bylo požádáno o poskytnutí dotace z rozpočtu Státního fondu podpory investic, který pomáhá vlastníkům území se starou stavební zátěží.

„Konečně se vše výrazněji hýbe dopředu. Předpokládáme zahájení stavebních prací někdy v říjnu, čímž se vlastně začne revitalizovat celé to území od ulice Těšínské až po vlakové nádraží, v souladu s Memorandem o spolupráci se slezanským holdingem, uzavřeným v roce 2016. Slezan zde má další velké plány, takže by zde vlastně měla vzniknout jakási celá nová městská čtvrť se zajímavými službami a bulvár navazující na budoucí dopravní terminál,“ uvedl náměstek primátora Jiří Kajzar.

„Sledovali jsme programy zaměřené na brownfieldy, které podporují přeměnu starých průmyslových center na něco smysluplného, a podali jsme žádost, kterou můžeme získat skoro 35 milionů a dalších 15 formou bezúročného úvěru. Celkové předpokládané náklady šplhají k 70 milionům a v dnešní době obzvlášť je důležité každé vylepšení příjmové stránky rozpočtu,“ doplnil náměstek primátora Jakub Míček.

V částečně podsklepeném dvoupodlažním objektu s podkrovím má po rekonstrukci sídlit městská policie s celou svou administrativou i potřebným zázemím pro terénní pracovníky, která tak opustí své stávající sídlo, kde se už nedaří zajistit potřebný standard. „Přesunutím městské policie a přestupkového oddělení do jednoho objektu dojde k vhodnému propojení agend. Zaměstnanci přestupkového oddělení se budou cítit bezpečněji. Při ústních správních řízeních bude spolupráce jednodušší a operativnější,“ vyjmenoval výhody sestěhování náměstek primátora Leonard Varga.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Frýdek-Místek: Prostřednictvím tří tras poznáte historii města

10:31 Frýdek-Místek: Prostřednictvím tří tras poznáte historii města

Tři nové trasy zavedou v prázdninové hře nejen děti a jejich rodiče za atraktivitami města a jeho ok…