Frýdek-Místek: Špičková MHD jen za 1 Kč se dál rozšiřuje

12.03.2026 13:05 | Monitoring
autor: PV

Frýdek-Místek nabízí občanům moderní městskou hromadnou dopravou na evropské úrovni. I nadále ji mohou využívat za pouhou jednu korunu ročně.

Frýdek-Místek:  Špičková MHD jen za 1 Kč se dál rozšiřuje
Foto: frydekmistek.cz
Popisek: Frýdek-Místek

Frýdek-Místek patří mezi města s nejsilnější informačně-dopravní digitální infrastrukturou v Moravskoslezském kraji a s modernizací dál pokračuje. „Jsem rád, že máme takového partnera, jakým je dopravce Transdev, se kterým se nám daří vše dohodnout ke spokojenosti. Děkuji za tuto výbornou spolupráci, která je výjimečnou i v rámci republiky. Cílem je zajistit občanům nejen dotovanou MHD za 1 korunu, což podporujeme již pátým rokem, ale i moderní a komfortní servis na vysoké úrovni, což se díky výborné spolupráci daří,“ uvedl primátor Frýdku-Místku Petr Korč (Naše Město F-M).

Vdechování zplodin z naftových autobusů na zastávkách je minulostí

Na podzim 2024 dopravce Transdev Slezsko, a.s., s podporou města vyslal do ulic 14 bezemisních elektrobusů české výroby. Šlo o největší investici do elektrovozového parku skupiny Transdev v celém Česku. Bezemisní vozy, které nahradily původní vozidla s pohonem na naftu a CNG, vyšly téměř na 155 milionů korun. 85 % z částky uhradila Evropská unie a 23 miliónů zaplatil Transdev Slezsko a.s. Projekt byl připravován 2,5 roku a dotace byly a jsou získávány na modernizaci MHD díky strategickým dokumentů města. Nyní dopravce usiluje o pořízení dalších vozů.

„Nové bezemisní autobusy ujedou na jedno nabíjení 230 kilometrů. V našem závodě ve Sviadnově jsme pro ně postavili nabíjecí infrastrukturu. V současné době soutěžíme další tři elektrobusy a pracujeme na doplňkovém projektu, ve kterém chceme získat ještě další dva,“ potvrdil ředitel Transdev Slezsko Jakub Vyvial, s tím, že v obou případech je ve hře evropská dotace ve výši až 85 % a vozy by lidé mohli využívat již od roku 2028.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šumperk: Partnerství měst žije

13:44 Šumperk: Partnerství měst žije

Partnerská města nejsou jen formální dohody uložené v šanonech radnic. Skutečný smysl partnerství se…