Havířov: Maminky na mateřské pomáhají ostatním najít práci

10.06.2014 21:33

Od září tohoto roku nabídne havířovské coworkingové centrum Naše místo personální kurzy pro širokou veřejnost. Díky podpoře Nadace ČEZ mají zájemci možnost zdarma absolvovat sérií přednášek a besed ve dvou seminářích: Jak si najít práci a Jak rozjet vlastní podnikání.

Havířov: Maminky na mateřské pomáhají ostatním najít práci
Foto: hyundai.phorum.cz
Popisek: Havířov
reklama

Coworkingové centrum provozuje nezisková organizace Naše místo z. s., v  jejímž čele stojí dvě maminky na mateřské. "Samy jsme se setkaly s tím,  že pro ženu na mateřské je takřka nemožné absolvovat podobné kurzy. Buď jsou příliš drahé, nebo časově náročné a bez možnosti mít s sebou malé dítě. Proto jsou naše lekce dvouhodinové a nabízíme k nim hlídání dětí  zdarma. To vše se nám podařilo jen díky získané podpoře Nadace ČEZ," komentuje Zuzana Pučoková, místopředsedkyně spolku.

Uchazeči z řad nezaměstnaných, studentů či absolventů i rodičů s dětmi  se budou po několik týdnu potkávat s odbornými lektory, kteří jim pomohou vyznat se v legislativě (daně, povinné odvody, formy pracovních  úvazků aj.), uvedou je do problematiky výběrových řízení i vlastních  projektů a poskytnou konkrétní rady. Součástí kurzů je i praktický nácvik - na účastníky čeká přijímací pohovor i nácvik podnikatelského "Dne D".

Přihlášky je možno podávat v průběhu července a srpna, další informace  najdou zájemci na webových stránkách www.nasemisto.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: havirov-city.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihlava: Očkovací centrum bude v Hruškových Dvorech

21:17 Jihlava: Očkovací centrum bude v Hruškových Dvorech

Město Jihlava ve spolupráci s Krajem Vysočina budou při zahájení očkování řešit posílení dopravy do …