Havířov: Na ulici Obránců míru roste nové workoutové hřiště

14.11.2017 16:03

V místě zbouraného bytového domu na ulici Obránců míru v Havířově-Šumbarku v těchto dnech vzniká nové workoutové hřiště s odpočinkovou zónou. V této části Šumbarku, která je sociálně vyloučenou lokalitou, bude během následujících dnů dokončeno sportovně rekreační zázemí určené pro všechny obyvatele města.

Havířov: Na ulici Obránců míru roste nové workoutové hřiště
Foto: hyundai.phorum.cz
Popisek: Havířov

V místě nového hřiště stával vybydlený bytový dům. Ten město nechalo vloni na podzim zbourat. Na odstranění objektu získalo město dotaci Ministerstva pro místní rozvoj. Její podmínkou byla revitalizace získaného prostoru, vedoucí k rozvoji sociálně vyloučené lokality. "Odstranění objektu stálo zhruba jeden a půl milionu korun. Osmdesát procent z této částky bylo do rozpočtu města navráceno zpět z dotace Ministerstva pro místní rozvoj," upřesňuje ekonomický náměstek primátorky Josef Bělica.

Návštěvníkům venkovního sportovního zázemí poslouží hrazdy, bradla, lavice, šikmé, svislé a horizontální žebřiny, držák na uchycení gymnastických kruhů a vertikální tyč na takzvaný pole dance. Mobiliář doplní informační tabule, odpadkové koše a lavičky. Kolem hřiště nechá ještě město vybudovat přístupové chodníky ze zámkové dlažby a vysadit zeleň.

Samotné hřiště již Havířov vybudoval ze svého rozpočtu, a to za necelých 800 tisíc korun.

"Nové workoutového hřiště je určeno především pro mládež a dospělé bydlící v dané lokalitě a okolí. Doufáme však, že jej budou navštěvovat i obyvatelé dalších částí města. Účel využití území byl zvolen zejména s ohledem na absenci obdobných ploch v okolí," sdělila primátorka města Jana Feberová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bohumín: Chodit do kina je znovu trendy

22:07 Bohumín: Chodit do kina je znovu trendy

Bohumíňáci znovu rádi chodí na filmy do kina. Vloni jich v meziročním srovnání přišlo o více než 400…