Hodonín: Nový most přes silnici I/55 již slouží svému účelu

17.08.2019 21:32

Necelých třináct měsíců až do konce letošního července trvala oprava mostu přes frekventovanou silnici I/55 na Brněnské ulici v Hodoníně. Za účasti představitelů kraje se konalo slavnostní otevření této náročné stavby, jejíž náklady dosáhly téměř 60 milionů korun.

Hodonín: Nový most přes silnici I/55 již slouží svému účelu
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Náměstí v Hodoníně
reklama

Důvodem rekonstrukce mostu v délce 69 metrů a šířce 19 metrů byly závažné poruchy, které vykazovala jeho nosná konstrukce. Kompletní přestavba tedy zahrnovala demolici nosné konstrukce mostu a mostního svršku, rekonstrukci spodní stavby, osazení nové nosné konstrukce včetně provedení nového mostního svršku a úpravy přilehlé komunikace. „Vzhledem k požadavku na zachování provozu, jsme rekonstrukci prováděli po polovinách. V roce 2018 byly provedeny práce na pravé straně mostu ve směru do Hodonína a po nutné zimní přestávce pak v roce 2019 obdobně probíhaly práce i na levé straně,“ uvedl vedoucí technicko správního úseku SUS JMK Libor Olšák. Až na pár krátkodobých uzavírek tak nebylo nutné dopravu dlouhodobě omezit.

Financování stavby bylo zajištěno z rozpočtu Jihomoravského kraje s využitím dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury. „Myslím, že se stavba povedla a patří poděkovat zhotovitelům. Jsem velice rád, že se nám tento náročný projekt podařilo dotáhnout do zdárného konce a nejen hodonínští řidiči tak mohou užívat nový, bezpečný most,“ sdělil náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Roman Hanák.

Zhotovitelem stavby byla společnost PORR a.s. a FIRESTA – Fišer, rekonstrukce stavby a.s. a projektantem společnost Rušar mosty, s.r.o.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Frýdek-Místek: Město opraví chodníky v Koloredovském parku

21:16 Frýdek-Místek: Město opraví chodníky v Koloredovském parku

Radní na svém zasedání rozhodli o opravě chodníků v Koloredovském parku poblíž domů s pečovatelskou …