Hodonín: Odvedení dešťových vod z Výhonu bude pokračovat stavbou záchytné nádrže

07.03.2021 10:44

Stavební práce na odvedení dešťových vod z území Výhonu pokračují podle stanoveného harmonogramu. Na straně sídliště Jihovýchod jsou zemní práce již ukončeny. V současné době se práce soustředí do ulice Partyzánské a pokračovat budou směrem k Výhonu stavbou záchytné nádrže v ulici Sídlištní.

Hodonín: Odvedení dešťových vod z Výhonu bude pokračovat stavbou záchytné nádrže
Foto: wikipedia
Popisek: Hodonín
reklama

Nejsložitější práce v současné době probíhají pod okružní křižovatkou a v ulici Partyzánské. Jedná se o hloubení kanálu bez výkopů pomocí technologie řízeného protlačování. Do vyvrtaných otvorů se následně vsouvá potrubí. Prostor pro potrubí pod křižovatkou je hotov, pokračuje se s protlaky v ulici Partyzánské. V dalším úseku Partyzánské ulice, od křižovatky s ulicí Brandlovou po Sídlištní, budou práce probíhat jako výkopové, a to souběžně s opravou stávající kanalizace, kterou provádí investor Vodovody a kanalizace, a. s. Stavba bude pokračovat po ulici Sídlištní k retenční (záchytné) nádrži.

Anketa

Má vláda Andreje Babiše dovládnout do voleb?

84%
16%
hlasovalo: 19587 lidí

Záchytná nádrž vznikne při železniční stanici v místě mezi trafostanicí a bytovou zástavbou na ulici Sídlištní. Doposud bylo místo využíváno jako zelená plocha s osmi stromy, které musely ustoupit stavbě a budou nahrazeny náhradní výsadbou v dvojnásobném množství na jiném místě města. Nádrž bude řešena jako suchý poldr a bude nepropustná, s pevnými částmi a zatravněnými svahy. Neznamená to, že v ní bude trvale stát voda. Její funkcí je v případě potřeby zachytávat a řízeně odvádět nadbytečnou dešťovou vodu z Výhonu přes regulátor odtoku do potrubí nově budované stoky.

Dešťové vody z území Výhonu, které leží severně od železniční trati, budou svedeny potrubím pod touto tratí. Také zde se bude hloubit kanál pomocí technologie protlaků v délce asi 32 metrů a potrubí se napojí na retenční nádrž na druhé straně trati. Vybudovat nádrž na území Výhonu kvůli soukromému vlastnictví pozemků nebylo možné.

Výhon je jednou z lokalit vhodných pro výstavbu rodinných domů. Podmínkou pro to, aby město mohlo zasíťovat celou tuto lokalitu, je odvedení dešťových vod a splaškových vod. Dešťová voda bude odváděna do dešťové kanalizace a do vodoteče Očovského járku. Splašková voda bude napojena na stoku kanalizačního sytému města na dolní cestě Marxovy ulice.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyškov: Trhy se ve středu vrátí na Masarykovo náměstí

20:33 Vyškov: Trhy se ve středu vrátí na Masarykovo náměstí

Zájem nakupujících i prodejců byl v loňském roce na Masarykově náměstí pokaždé velký, 14. dubna se t…