Hořice: Záchodky nahradí pískovcová hala

14.04.2019 10:41 | Zprávy
autor: PV

Sen o modernizaci autobusového nádraží nabírá reálné podoby. Už v dubnu zahájí Hořice výstavbu nové odbavovací haly.

Hořice: Záchodky nahradí pískovcová hala
Foto: horice.org
Popisek: Hořice

Náklady na stavbu, která se skládá z několika stavebních objektů, se pohybují kolem 13 milionů, spoluúčast města je ovšem pouze 1,3 milionu, zbytek uhradí dotace ve výši 11,6 milionů!
Po zázemí tu volají cestující už léta, při nepříznivém počasí se nemají kde skrýt a vyčkat příjezdu nebo odjezdu autobusů.

Navržená novostavba nahradí nevzhledné stavební buňky s veřejnými toaletami. „Stavba je záměrně koncipována jako minimalistický objekt s využitím typického materiálu pro oblast Podkrkonoší, což je pískovec,“ říká o projektu jeho spoluautor a zároveň místostarosta města Martin Pour. Hala zajistí cestujícím úkryt při zhoršeném počasí, bude místem pro odpočinek, nabídne informační zázemí včetně elektronického informačního systému. Současně budou instalovány prvky bezbariérového pohybu v prostoru terminálu. „Ty navážou na síť bezbariérových tras ve městě a umožní tak osobám se zhoršenou schopností pohybu spojení mezi terminálem a dalšími důležitými místy,“ popisuje Pour další novinku. Vznikne i nová zastávka č. 12, která bude sloužit především jako výstupní prostor.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

22:41 Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

Stánek města nabídl odpočinek i prostor pro sdílení názorů.